Węglarczyk zaatakował redakcję "Gazety Polskiej". Sakiewicz: Cieszą mnie takie apele

Bartosz Węglarczyk poprosił na Twitterze o „niekomentowanie okładki „Gazety Polskiej” z punktu widzenia dziennikarstwa”. Odpowiedział mu sam naczelny tygodnika. „A o którą okładkę chodzi bo dzisiaj GP się nie ukazuje? Nie wiem teraz czego mi nie wolno komentować” - pisze prześmiewczo Tomasz Sakiewicz. Nie chodzi przypadkiem o dzisiejsze wydanie dziennika? Ciężko sprecyzować, jednak zachęcamy do sięgnięcia po oba tytuły!

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
fot Mariusz Trolinski / Gazeta Polska; Onet Rano

Starcie naczelnych na Twitterze - tak opisać można wymianę zdań pomiędzy szefami Onetu oraz tygodnika „Gazeta Polska”.

Bartosz Węglarczyk zaatakował redakcję „GP”, apelując o „niekomentowanie okładki Gazety Polskiej z punktu widzenia dziennikarstwa”. Samej redakcji zarzucił, że „obok dziennikarstwa nawet nie przechodzi”.

Odpowiedział mu sam redaktor naczelny tygodnika. „O którą okładkę chodzi bo dzisiaj GP się nie ukazuje? Nie wiem teraz czego mi nie wolno komentować” - kpi Sakiewicz, informując jednocześnie Węglarczyka, że nowe wydanie dostępne jest w każdą środę.

„Proponuje byś ponowił ten apel w środę bo będzie bolesna dla Twojego środowiska. Zresztą cieszą mnie takie apele każdego dnia - do roboty…

- dodał naczelny „GP”. 

Jak na starcie zareagowali internauci? W większości szpilę wbili autorowi pierwszego wpisu. Oto niektóre z wpisów:

Być może Węglarczyk nie doprecyzował, że chodzi o okładkę poniedziałkowej „Codziennej”? Artykuł poświęcono obecnej sytuacji prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, który uległ projektowi Nord Stream 2, nastawiając przeciwko sobie rywali ponad politycznymi podziałami. Węglarczyk murem stał za prezydentem USA, który jego zdaniem miał utrzeć nosa Putinowi.

Niewykluczone też, że redaktor naczelny Onetu nawiązał do okładkowego artykułu nadchodzącego wydania "Gazety Polskiej". Tu gwarantujemy, że jakości w tekście nie zabraknie!

Niezależnie od intencji Węglarczyka - z taką "promocją" - nie sposób nie wspomnieć o prenumeracie dziennika i czasopism Strefy Wolnego Słowa. Wszelkie informacje dostępne TUTAJ.

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
am
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo