Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Kluby "Gazety Polskiej" z USA interweniują w sprawie cenzury TVN. Skierowali list do ambasadora Brzezinskiego

Do ambasadora USA w Polsce Marka Brzezinskiego trafił list otwarty przedstawicieli Klubów "Gazety Polskiej" ze Stanów Zjednoczonych w sprawie próby wprowadzania cenzury przez telewizję TVN za pośrednictwem pozwów przeciwko mediom Strefy Wolnego Słowa i innym.

Zdjęcie ilustracyjne
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Stacja TVN pozwała spółkę Słowo Niezależne, czyli wydawcę portalu Niezalezna.pl, oraz jego redaktora naczelnego Grzegorza Wierzchołowskiego za cytowanie słów redaktora naczelnego „Codziennej” Tomasza Sakiewicza w TVP Info. Później bardzo podobne pozwy otrzymała spółka Forum, wydawca "Gazety Polskiej Codziennie", a także dziennikarze TVP Info. 

Ruszyła akcja w obronie wolności słowa - naklejki, billboardy, spoty: to wszystko pojawiło się w przestrzeni publicznej w ostatnich dniach. Internauci wysyłają też protesty w tej sprawie do wielu instytucji.

W ostatnich dniach sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu zebrała się w sprawie działań niektórych podmiotów medialnych (w tym stacji TVN), mających na celu ograniczenie wolności słowa i zastraszenie dziennikarzy.

Czas na kolejny krok. List otwarty do ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce (telewizja TVN ma amerykańskich właścicieli) skierowali przedstawiciele Klubów "Gazety Polskiej", Polonii i środowisk patriotycznych ze Stanów Zjednoczonych. Poniżej prezentujemy pełną treść listu.


SZANOWNY PANIE AMBASADORZE, 

Zwracamy się do Pana jako obywatele polscy i amerykańscy mieszkający w USA. Reprezentujemy szereg polsko-amerykańskich organizacji patriotyczno-niepodległościowych, działających na terenie USA, również weterańskich, od zawsze wspierających sojusz polsko-amerykański na wszystkich szczeblach. 

Prosimy Pana o interwencję w sprawie bardzo ważnej, wręcz kluczowej, dla naszych demokracji i wspólnych stosunków - ŁAMANIA WOLNOŚCI SŁOWA oraz STOSOWANIA CENZURY, RÓWNIEŻ PREWENCYJNEJ. 

W Stanach Zjednoczonych, Pierwsza Poprawka do Konstytucji, mówiąca między innymi o wolności słowa, jest bardzo ważną, jak nie najważniejszą częścią Konstytucji. 

Stacja TVN, która jest częścią amerykańskiej grupy medialnej Discovery, próbuje poprzez procesy sądowe wprowadzić cenzurę na wypowiedzi red. naczelnego Tomasza Sakiewicza, wypowiadającego się dla czołowej stacji informacyjnej w Polsce - TVP oraz innych dziennikarzy z grupy - Gazeta Polska. 

TVN manipuluje faktami oraz ukrywa prawdę o Zamachu Smoleńskim. Temat ten stał się jeszcze ważniejszy w sytuacji ataku Rosji na Ukrainę. Włodarze tej stacji przez pozwy sądowe chcą zakazać wypowiadania się dziennikarzom, którzy podejmują wyżej wymienione tematy, bardzo ważne dla Polaków mieszkających w Polsce, ale również w Stanach Zjednoczonych. Niestety, tymi działaniami pośrednio chronią zbrodniarza Putina. 

W tym miejscu chciałbym jeszcze przypomnieć, że firmę ITI, której częścią był TVN, założyli byli tajni współpracownicy służb komunistycznych, które bezpośrednio współpracowały z Rosją komunistyczną. Swój holding na początku lat 90-tych budowali, korzystając z układów, jakie byli współpracownicy SB i komunistycznych służb roztoczyli w sferze medialnej w odradzającej się Polsce po ponad 40 latach panującego ustroju totalitarnego - komunizmu.

Niestety, stacja TVN, mimo oficjalnej zmiany właścicieli w ostatnich latach, próbując pozować na obrońcę europejskich i zachodnich wartości, nadal zarządzana jest przez ludzi o sowieckiej mentalności. 

[Podpisani:] 

  • Tadeusz Antoniak -  Przewodniczący Komitetu Smoleńsko - Katyńskiego; zastępca koordynatora Klubów "GP" - USA
  • Jacek Szklarski - Reduta Dobrego Imienia - USA; Komitet Smoleńsko - Katyński; Klub "GP" - Filadelfia 
  • Helena Knapczyk - Prezeska Koła Pomocniczego Pań działającego przy Stowarzyszeniu Weteranów Armii Polskiej (PAVA); Sybiraczka

Niżej podpisani działacze "Solidarności", więzieni i represjonowani w okresie PRL, obecnie aktywni działacze polonijni, mający wkład w wejście Polski do NATO  i stacjonowania amerykańskich wojsk w Polsce:

  • Wiesław Wierzbowski - KPA - Boston, przewodniczący Klubu "GP" - Boston
  • Tadeusz Walkowiak  - KPA - Boston, Klub "GP" - Boston
  • Marian Czarnecki - Klub "GP" - New Britain
  • Michał Wroński - Klub "GP" - Filadelfia; Komitet Smoleńsko - Katyński
  • Adam Stępień - Komitet Smoleńsko - Katyński" Rodziny Radia Maryja 
  • Henryk Siemianowski - Komitet Smoleńsko - Katyński; Sybirak

 Źródło: niezalezna.pl

 

#TVN cenzuruje #wolność słowa #Kluby Gazety Polskiej

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo