TVN straszy zamachem na media. Wieszczy pogorszenie relacji „z największym sojusznikiem Polski”

Po odrzuceniu dziś przez Sejm uchwały Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji głos zabrali dziennikarzy TVN, prywatnej stacji telewizyjnej, która czuje się najbardziej dotknięta nadchodzącymi zmianami. Na stronie internetowej nadawcy pojawiło się oświadczenie, stwierdzające, że „w Sejmie doszło do bezprecedensowego zamachu na wolne media”. Ma ono, w opinii autorów tekstów, godzić w interesy USA - „największego i najważniejszego” sojusznika Polski.

Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

Komunikat opublikowano w imieniu TVN Grupy Discovery.

Jego autorzy twierdzą, że „w Sejmie doszło do bezprecedensowego zamachu na wolne media”.

„To działanie wymierzone w największego i najważniejszego polskiego sojusznika, bo to na Stanach Zjednoczonych opiera się polskie bezpieczeństwo i duża część polskiej gospodarki. TVN Grupa Discovery i Discovery Inc. są zdeterminowane do obrony swoich inwestycji w Polsce i użyją wszystkich środków prawnych, by misja naszych mediów w Polsce była kontynuowana. Ufamy, że Prezydent Andrzej Duda zawetuje lex TVN, zgodnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez TVN Grupa Discovery.

Sejm odrzucił dziś bezwzględną większością głosów uchwałę Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Teraz ustawa trafi do prezydenta Andrzeja Dudy.

Za odrzuceniem uchwały Senatu było 229 posłów, 212 było przeciw, 11 wstrzymało się od głosu.

9 września Senat odrzucił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji ma na celu uszczelnienie i uściślenie obowiązujących od 2004 r. przepisów, które mówią o tym, że właścicielem telewizji czy radia działających na podstawie polskich koncesji mogą być podmioty z udziałem zagranicznym, pozaeuropejskim nieprzekraczającym 49 proc.
 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo