Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Ostre starcie w TV Republika po filmie o aborcji. „Aborcyjny Dream Team? Tępe narzędzie w rękach biznesu”

"Cała manipulacja polega na mówieniu o aborcji jako czymś bardzo pożądanym, zacnym, jakimś marzeniu kobiet" - mówiła w debacie po filmie "Wyrok na niewinnych" Telewizji Republika Agnieszka Wojciechowska van Heukelom (PiS). Poseł PiS starła się w niej z przedstawicielką "Aborcyjnego Dream Teamu" Natalią Broniarczyk.

Zabijanie dzieci prawem człowieka?
Pixabay - Pixabay

Telewizja Republika pokazywała dzisiaj na swojej antenie amerykański film "Wyrok na niewinnych" opowiadający prawdziwą historię dra Bernarda Nathansona. Lekarz ten był zagorzałym zwolennikiem legalizacji aborcji i aktywnym uczestnikiem sprawy sądowej, po której zalegalizowano w Stanach aborcję. Po kilku latach stał się on przeciwnikiem przerywania ciąży. W filmie ukazane jest, jak wielkim biznesem jest sama aborcja w USA.

Po projekcji Telewizja Republika zorganizowała debatę, w której Katarzyna Gójska gościła dwie strony tego nie tylko politycznego sporu, który toczy się obecnie w Polsce. Wśród nich przedstawicielkę "Aborcyjnego Dream Teamu" Natalię Broniarczyk i łódzką posłankę PiS Agnieszkę Wojciechowską van Heukelom. 

Jestem zdumiona, rozbawiona nazywaniem grupy pań "Aborcyjny Dream Team". Pani marzeniem jest aborcja - to dosyć osobliwe marzenie 

- mówiła van Heukelom.

Zaznaczyła, że w Holandii, gdzie mieszkała kilkanaście lat, nikt nie "marzy o aborcji", a duża liczba aborcji wynika z tzw. turystyki aborcyjnej z innych państw. 

Część pań, która nazywa się "Aborcyjnym Dream Teamem", jest po prostu tępym narzędziem w rękach biznesu. Cała manipulacja polega na mówieniu o aborcji jako czymś bardzo pożądanym, zacnym, jakimś marzeniu kobiet - jak panie same to nazywają "dream teamie". To jest absurd, jedna wielka manipulacja

– mówiła Natalia Broniarczyk z "ADT".

Broniarczyk twierdziła, że w przypadku aborcji do 12. tygodnia "zdecydowana większość kobiet, które się z nimi kontaktują, mówi, że jak przerwały ciążę, poczuły niewyobrażalną ulgę, jakiej nie są w stanie opisać" (!).

Wojciechowska van Heukelom odparła, że "Dream Team" nie mówi kobietom prawdy.


Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

 

#Debata Republiki #Aborcyjny Dream Team #aborcja #Telewizja Republika

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo