Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

"Tutaj już za chwilę będzie Telewizja Republika". Stacja chce jak najszybciej uruchomić sygnał na multipleksie

Przed tygodniem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Telewizji Republika koncesję na nadawanie na multipleksie naziemnym MUX-8. Oznacza to, że stacja dostępna będzie dla widzów w całej Polsce. Tymczasem na multipleksie dostępna jest już plansza zapowiadająca pojawienie się tam w niedługim czasie programu TV Republika.

TV Republika
TV Republika - TV Republika

W połowie maja 2024 r. TV Republika złożyła do KRRiT wniosek o przyznanie miejsca na multipleksie naziemnym MUX-8. Konkurs Rady obejmował dwa miejsca na multipleksie. 21 czerwca Rada zdecydowała o przyznaniu miejsca na MUX-8 stacji z Dzielnej.

- Oznacza to ogromny skok w naszych zasięgach, który uczyni nas największą i najważniejszą konserwatywną stacją telewizyjną w Europie

- tłumaczył dyrektor programowy TV Republika, Michał Rachoń.

Od przyznania koncesji do uruchomienia sygnału minie jeszcze pewien czas, choć jak zapewnia Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny stacji, "postaramy się włączyć sygnał najszybciej, jak się da".

- Teraz czeka nas seria zadań, bez których triumfu nie da się skonsumować. Musimy zarobić zarówno na opłaty za koncesję, jak i pokrycie kosztów wynajęcia nadajników. To wielkie pieniądze, ale znów liczymy na Państwa hojność. Wszystkie dotychczas podawane konta Fundacji i Republiki są aktywne. Wkrótce podamy też numery rachunków nowych inicjatyw wspierających naszą telewizję

- zaapelował Sakiewicz.

Dzisiaj Republika jest drugą w Polsce pod względem oglądalności telewizją informacyjną. Po wejściu na MUX-8 stację będzie mogło oglądać 80-90 proc. Polaków w kraju.

Już teraz - w oczekiwaniu na uruchomienie sygnału - na multipleksie można zobaczyć taką planszę:

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mn
Wczytuję ocenę...
Wideo