Świetne wyniki oglądalności Telewizji Republika! Zmiany w ramówce dobrze przyjęte przez widzów

Na początku 2022 roku Telewizja Republika zanotowała znakomite wyniki oglądalności. Szefostwo stacji cieszy się głównie ze wzrostu liczby odbiorców w grupie komercyjnej. - Jeżeli ten poziom utrzymamy, będziemy rzeczywiście bardzo liczącym się medium na rynku - mówi portalowi Niezalezna.pl prezes zarządu telewizji Tomasz Sakiewicz.

Telewizja Republika notuje znakomite wyniki oglądalności
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Od początku stycznia Telewizja Republika rozpoczęła wprowadzanie nowej ramówki. Oglądamy ją w pełni już od początku lutego. Już pierwsze zmiany zostały dobrze przyjęte przez widzów. W lutym tendencja wzrostowa tylko się potwierdziła. 

- W styczniu mamy bardzo silny wzrost oglądalności, oglądało nas już wtedy ponad 3 miliony ludzi. Widać wyraźnie, że te zmiany zostały bardzo dobrze zaakceptowane. A na początku lutego, kiedy dokończyliśmy zmiany w ramówce i nowe programy zostały w pełni wprowadzone, oglądano nas już na poziomie prawie 4 milionów ludzi

- wylicza w rozmowie z portalem Niezalezna.pl Tomasz Sakiewicz, prezes zarządu Telewizji Republika, dodając przy tym:

Jeżeli ten poziom utrzymamy, będziemy rzeczywiście bardzo liczącym się medium na rynku.

Zdecydowany wzrost oglądalności dotyczy szczególnie grupy komercyjnej, czyli widzów wieku 16-49 lat. Jak zaznacza prezes Sakiewicz, "to najbardziej cieszy". -  Bardzo wyraźnie widać, że wzrosty dotyczą szczególnie grupy 16-49, czyli ludzi młodych lub w średnim wieku - podkreśla.

Zmiany, jakie wprowadziła Telewizja Republika to nastawienie na większą ilość publicystyki i informacji. Okazało się to słusznym kierunkiem.

- Należy dodać, że poszerzamy też konsekwentnie zasięg techniczny, czyli wykupiliśmy prywatny multipleks na Śląsku, w Warszawie i na Dolnym Śląsku. Zwiększamy też atrakcyjność poszczególnych pasm. Jest specjalne pasmo dla młodych w piątek wieczorem "Oddech dla umysłu". Tego typu programów będzie więcej 

- zapowiada prezes Telewizji Republika, wskazując, że takie programy są chętnie oglądane również przez starszych widzów.

- Ten wynik jest absolutnie spektakularny i świadczy o tym, że nawet w warunkach silnej konkurencji na rynku, można notować znakomite wyniki oglądalności - podsumowuje Sakiewicz.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Telewizja Republika

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo