Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Rosnące zainteresowanie spotkaniami Klubów Gazety Polskiej. Sakiewicz: Ludzie widzą, że dzieje się coś złego

Ludzie widzą, że Polska wpada w jakieś od męty, w których nie była od czasów komunistycznych. Dzieje się coś złego - powiedział redaktor naczelny i prezes Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz przed spotkaniem z mieszkańcami Nowej Soli. Jego zdaniem, to właśnie obawy Polaków wpłynęły na rosnące zainteresowanie spotkaniami organizowanymi przez Kluby Gazety Polskiej. Zaznaczył też, że stacja Strefy Wolnego Słowa będzie stale się rozwijać, aby trafić do jak największej liczby odbiorców.

Tomasz Sakiewicz
Fot Tomasz Jedrzejowski - Gazeta Polska

O godzinie 15.00 rozpoczęło się spotkanie Sakiewicza z mieszkańcami Nowej Soli. Klubowicze Klubów Gazety Polskiej coraz częściej organizują wydarzenia z redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej". W najbliższych dniach Sakiewicz będzie uczestniczył nawet w dwóch spotkaniach jednego dnia. Jak podkreślił w rozmowie z Telewizją Republika, zwiększone zainteresowanie tego typu wydarzeniami wśród Polaków, jest reakcją na pojawiające się problemy.

"Ludzie widzą, że Polska wpada w jakieś od męty, w których nie była od czasów komunistycznych. Dzieje się coś złego. To jest takie poczucie zagrożenia np. wolności słowa i ten okrzyk "Republika", która towarzyszy tym spotkaniom, to nie jest tylko zadowolenie z naszej stacji, to jest chęć życia w wolnym kraju, to jest chęć bycia wolnym człowiekiem i on się przebija, on się łączy z tymi wszystkimi podstawowymi aspiracjami wolnych Polaków"

– powiedział red. Sakiewicz.

Prezes Telewizji Republika przekazał, że rośnie nie tylko zainteresowanie tego typu integracją. Zaznaczył, że stale zwiększa się również liczba odbiorców stacji Strefy Wolnego Słowa. - To są miliony ludzi. Badania Nielsena, które dostaliśmy za zeszły miesiąc, prawie 6 milionów ludzi na antenie i ponad 5 milionów w internecie odbiera Telewizję Republika. Masa ludzi rzeczywiście w tej chwili nas ogląda - powiedział. 

"Na PiS w ostatnich wyborach chyba niecałe 8 milionów osób zagłosowało. Więc to więcej odbiorców niż głosów na największą partię, która jest po prawej stronie. Tu trzeba dodać cały elektorat konserwatywny. Każdy z tego elektoratu przynajmniej raz w miesiącu zagląda, a wielu zagląda codziennie, są też tacy, którzy całymi godzinami oglądają"

– przekazał.

Sakiewicz dodał, że stacja będzie walczyła o "każdy kawałek koncesji". - W tej chwili pojawiliśmy się w wielu miejscach w Polsce naziemnej wersji HD. Będziemy walczyć o dostęp w wersji HD na satelitach (...) będziemy walczyć - jeśli będzie tylko taka możliwość - o koncesja ogólnopolską. Jeśli zostanie w najbliższym czasie ogłoszony konkurs, chcemy w nim wystartować - przekazał.

"Bardzo wielu ludzi sobie radzi, ale ponieważ są setki tysięcy osób, które uważają, że w ten sposób chcą nas odbierać, musimy im pomóc. To jest tak, że te pieniądze, które często nam państwo wpłacają, czy w formie datku, czy w formie jakieś zakupów, których u nas dokonują, one pracują na tych pozostałych, którym pomagają odnaleźć Republikę, pomagają ją włączyć"

– powiedział.


 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo