Pełne ręce roboty prawników „Gazety Wyborczej“. Brudziński zapowiada kontynuację sądowej batalii

Adwokaci "Gazety Wyborczej" nie mają dobrej passy. Po poniedziałkowej przegranej z Polskim Holdingiem Hotelowym mogą być pewni, że to nie koniec konsekwencji nierzetelnej publikacji. Udowodnienia kłamstw "Wyborczej" nie może doczekać się już europoseł PiS Joachim Brudziński.

Brudziński chce konsekwencji wobec "Wyborczej" za nierzetelną publikację
Fot. Piotr Galant / Gazeta Polska

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał w poniedziałek wyrok nakazujący redaktorom naczelnym "Gazety Wyborczej" i portalu Wyborcza.pl publikację sprostowań tekstów sugerujących udział spółki Polski Holding Hotelowy (PHH) w remoncie mieszkania europosła Joachima Brudzińskiego.

"Kłamstwa GW"

Po wtorkowej wygranej PHH z GW, Brudziński opublikował post na Twitterze. "Teraz czekam na możliwość udowodnienia kłamstw GW przed sądem z mojego pozwu. Pozew wraz z dowodami, wbrew kłamstwom internetowych trolli, złożyłem w maju, zaraz po tych kłamliwych insynuacjach i atakach na moją rodzinę przez Czuchnowskiego" - napisał.

Brudziński opublikował też na Twitterze skan pozwu o ochronę dóbr osobistych i zadośćuczynienie, który złożył 30 maja 2023 roku w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

O złożeniu pozwu Brudziński informował wcześniej 1 czerwca na Twitterze. "Pozew przeciwko Gazecie Wyborczej jest już w sądzie. Tak, jak zapowiadałem, złożyłem pozew przeciwko Wojciechowi Czuchnowskiemu i GW za oszczerczy i kłamliwy artykuł, zarzucający mi i mojej żonie wykonanie remontu prywatnego mieszkania przez PHH" - napisał.

Prostowanie kłamstw

W poniedziałkowym komunikacie PHH, w którym poinformowano o wygranej w procesie, przypomniano też, że w maju br. na pierwszej stronie papierowego wydania "Gazety Wyborczej" i za pośrednictwem portalu Wyborcza.pl. ukazał się materiał prasowy sugerujący, że PHH wykonał remont w mieszkaniu europosła Joachima Brudzińskiego. Zaznaczono, że spółka stanowczo zaprzeczyła tym doniesieniom, a w wydanym oświadczeniu i sprostowaniu podkreśliła, iż w artykule "Państwowy holding i remont mieszkania Brudzińskiego" podano "nieprawdziwą informację i sugestię".

"Polski Holding Hotelowy sp. z o.o. (PHH) nigdy nie zajmował się remontem jakiegokolwiek mieszkania Joachima Brudzińskiego. PHH nie wydatkował także na ten cel żadnych środków. Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał redaktorom naczelnym Gazety Wyborczej i portalu Wyborcza.pl publikację sprostowań" - zaznaczyła w poniedziałkowym komunikacie spółka.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Joachim Brudziński #Gazeta Wyborcza #pozew

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo