Nowe wydanie miesięcznika „Nowe Państwo” już w sprzedaży! Ks. prof. Dariusz Oko laureatem Nagrody im. Grzegorza I Wielkiego

Na łamach lutowego numeru miesięcznika „Nowe Państwo” redakcja ogłosiła laureata Nagrody im. Grzegorza I Wielkiego. Jest nim ks. prof. Dariusz Oko.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Nowe Państwo

„Ks. prof. Dariusz Oko z niezwykłą konsekwencją i odwagą demaskuje zakłamanie współczesnego świata. Również w Kościele katolickim. Nazywa zło złem, ujawnia i opisuje mechanizmy, które mają zmanipulować katolików i oderwać ich od nauki Chrystusa”.
- pisze redaktor naczelna „Nowego Państwa” Katarzyna Gójska. 

Warto pamiętać, że za głoszenie Słowa Bożego i prawdy na temat manipulowania ludzi przez środowiska LGBT ksiądz profesor jest dziś prześladowany procesem karnym przez jeden z niemieckich sądów.

W miesięczniku opublikowany jest wywiad Grzegorza Wszołka z duchownym. 

W rozmowie ksiądz przyznaje: 

„Publiczne, otwarte krytykowanie swoich najwyższych przełożonych w Kościele, tak jak ja to czynię, wymaga wiele odwagi, wiele wiedzy i wiele umiejętności. To jest wielkie osobiste ryzyko. Bardzo niewiele osób na to stać, nawet kiedy widzą wielkie zło systemowe i wielką krzywdę tysięcy osób. Jeżeli ja się na to odważam w imię elementarnej uczciwości i sprawiedliwości, w imię chronienia tysięcy osób najmniejszych i najsłabszych, to wszyscy ludzie dobrej woli powinni stanąć po mojej stronie, a nie po stronie mafii – ktokolwiek by ją tworzył”. 

Ponadto w numerze:

  • Maciej przy Jaruzelskim, a Roman przy Tusku, czyli prawica według Giertychów

Jakkolwiek paskudna byłaby tradycja polityczna rodu Giertychów, czyli dziadka Jędrzeja, ojca Macieja i syna Romana, to dwie rzeczy wydawały się w niej przez kilka dziesięcioleci niezmienne: głoszenie teorii prorosyjskich i niechęć do środowiska Adama Michnika. Ale Roman Giertych dowiódł, że wszystko jest na sprzedaż, przynajmniej w sytuacji wyższej konieczności. Ta wyższa konieczność to przeciwdziałanie odbudowie niepodległej Polski. Wtedy wolno rzucić się w objęcia KOR, a nawet Żydów! I głosić, że PiS jest zły, bo służy… Moskwie, od zawsze przez Giertychów chwalonej.
- więcej w tekście Piotra Lisiewicza.

  • Polska na pierwszej linii wojny energetycznej z Rosją

Orlen połączył swe siły z Saudi Aramco, gigantem energetycznym, światowym liderem wydobycia węglowodorów. Decyzja ta ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa całego regionu Europy Środkowej i wzmocni państwa Trójmorza. Sojusz ten daje też dodatkowe, potężne wzmocnienie naszego bezpieczeństwa w chwili, gdy Kreml gotuje się do wojny przeciwko Ukrainie i prowadzi, rękoma Łukaszenki, wojnę hybrydową na wschodniej flance NATO.
- czytamy w tekście Piotra Grochmalskiego.

 Źródło: Nowe Państwo, Gazeta Polska Codziennie

 

#Nowe Państwo

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
sk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo