Gazeta Polska: Tygrys bez pazurów. MON rządzą Cezary Tomczyk z Mirosławem Różańskim Czytaj więcej!

Na Ukrainie giną ludzie, więc Zełenski szuka wsparcia. Francuska stacja postanowiła zrobić z tego kabaret

Tortury, gwałty, śmierć bliskich i nieustanna niepewność o jutro - tak wygląda obecnie codzienność mieszkańców Ukrainy. W celu zakończenia ich dramatu i jak najszybszego odparcia rosyjskiego agresora prezydent Wołodymyr Zełenski objeżdża świat, apelując o dodatkowe wsparcie. Zdaniem "dziennikarzy" francuskiej stacji RTL, jest to świetny materiał na żarty. Wyśmiali więc cynicznie dyplomatyczne starania przedstawiciela Kijowa.

Mariupol to też powód do śmiechu?
Autorstwa Mvs.gov.ua, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=116133984 | Twitter/RTL

Skandaliczny materiał wyemitowano w stacji radiowej RTL. Jeden z prowadzących mówi o wizycie Zełenskiego w Pałacu Elizejskim, gdzie przyjechał "ze swoim namiotem cyrkowym" 14 maja. Następnie zapowiedziano jego spotkania z innymi politykami, co przedstawiono jak reklamę cyrkowego przedstawienia.

Część pozostałych w studiu śmiała się do rozpuku, inni powstrzymywali się od łez. Żenujący ubaw nie był jednak z pewnością radiową wpadką. Stacja sama pochwaliła się nagraniem na swoim Twitterowym koncie. Na wpis zareagował ambasador Ukrainy we Francji Wadym Omelczenko.

Ukraina żąda przeprosin

"Cynizm i brak taktu nie reprezentują życzliwych ludzi Francji. Bez empatii, bez odpowiedzialności. Żądam przeprosin mojego prezydenta i mojego narodu ukraińskiego, którzy cierpią i walczą o swoją wolność, ale także o waszą i o możliwość cieszenia się lekkością życia"

– napisał na Twitterze ukraiński dyplomata. Pozostaje więc pytanie, czy radiowym kabareciarzom również byłoby do śmiechu, gdyby mieli nagrywać swój żenujący spektakl w kraju ogarniętym wojną.

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter

 

#Wołodymyr Zełenski #RTL

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wideo