"Właśnie tak wygląda hipokryzja". Dziedziczak o pomocy Unii dla Polski - kropli w morzu potrzeb

Unia Europejska w 2015 roku przekazała osiem miliardów euro na półtora miliona migrantów. W Polsce, gdzie pomogliśmy blisko sześciu milionom migrantów, Unia Europejska po jakimś czasie łaskawie przekazała nam 770 milionów euro - zestawił Jan Dziedziczak podczas spotkania z Klubowiczami "Gazety Polskiej".

fot. Andrzej Piekarski

Temat walczącej Ukrainy podnoszony jest od pierwszego dnia trwającego Zjazdu Klubów „GP”. Nad nim pochylił się w swoim wystąpieniu Jan Dziedziczak, pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą.

- Bogu dziękujmy, że Ukraina nie padła. Że była zdeterminowana do tego, aby się bronić. Że Polska ma taki rząd, że zmobilizował opinię publiczną, światową, samemu dając przykład, aby nie kłaść krzyżyka na Ukrainie, a wspierać ją - rozpoczął.

Po miesiącach wsparcia, podał szacunki wartości pomocy, okazanej przez Polskę. - Na dzień dzisiejszy, pomoc Polski dla Ukrainy jest liczona w dziesiątkach miliardów złotych. Mówię tu o pomocy militarnej po pomoc prawdziwym uchodźcom wojennym. Przez nasz kraj przewinęło się kilka milionów takich uchodźców. Analitycy szacują, że może to być nawet siedem milionów osób, z czego kilka milionów zostało - wskazał.

Podkreślił, że „to największa liczba uchodźców w ujęciu światowym od II wojny światowej”. - Polacy zdali ten egzamin. Polacy otworzyli swoje prywatne domy, by zaprosić do nich obce osoby. To było - i nadal jest - czymś absolutnie historycznym. Znów pokazaliśmy, że jesteśmy wspaniałym narodem - zaznaczył Dziedziczak.

Zestawił obecną sytuację z rokiem 2015. - Wtedy Europa Zachodnia wspierała tych, którzy rzekomych uchodźców zatrzymali u siebie. Półtora miliona migrantów zatrzymało się wówczas w Turcji. Żeby nie wpuścić ich do Europy Zachodniej, Unia Europejska przekazała wówczas osiem miliardów euro. Na półtora miliona migrantów, osiem miliardów euro! – wykrzyczał niemal.

Jakiego wsparcia udzielono nam? - W Polsce, gdzie pomogliśmy blisko sześciu milionom migrantów, Unia Europejska po jakimś czasie łaskawie przekazała nam 770 milionów euro. Właśnie tak wygląda hipokryzja i podwójne standardy w Unii Europejskiej - porównał.

Stawiając pytania: „dlaczego tak jest?”, „dlaczego blokują nam środki?”, „dlaczego nas atakują?”, odpowiedział:

„w Polsce jest rząd, który przełamał lewacką ideologię z rewolucji 68’. Jest rząd patriotyczny i chrześcijański. Jest rząd, który chce podmiotowo traktować politykę polską”.

 Źródło: niezalezna.pl

 

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo