Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

W najnowszym numerze „GP”: Wstrząsająca analiza niemieckich wpływów w Polsce

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 15 lipca) „Niemieckie gadzinówki kontra polska racja stanu” - wstrząsająca analiza niemieckich wpływów w Polsce. „Jak wytłumaczyć fakt, iż podczas okupacji Niemcy byli bardziej ostrożni w ataku na polską kulturę i tożsamość narodową niż obecnie? Przyczyna jest oczywista – Niemcy w pismach „gadzinowych” za okupacji otrzymywali inne instrukcje niż obecne koncerny niemieckie aktywnie funkcjonujące na polskim rynku” – czytamy. UWAGA: Tylko teraz #GazetaPolska w tak niskiej cenie z dostawą do domu!

Gazeta Polska

„Zestawmy ze sobą dwie okładki tygodników. Pierwsza pochodzi z okupowanej Polski, z 13 października 1939 roku, i jest wydana w języku polskim przez hitlerowską propagandę. Ukazuje żołnierza okupacyjnej armii stojącego na baczność u wejścia do grobu polskiego bohatera narodowego. Podpis przy zdjęciu: „Niemiecka warta honorowa przy grobie marszałka Piłsudskiego na Wawelu”. Okładka druga pochodzi z listopada 2015 roku z niemiecko-szwajcarskiego magazynu „Newsweek”, wydawanego w języku polskim. Jest wysoce obraźliwa dla każdego, kto ma świadomość, iż prezydent Polski reprezentuje majestat RP. Użyte określenie „Bewzstyd”, wsparte agresywnym, obraźliwym gestem dłoni, skierowanym wobec prezydenta, jest totalnie prymitywną ingerencją w politykę polską. Jak wytłumaczyć fakt, iż podczas okupacji Niemcy byli bardziej ostrożni w ataku na polską kulturę i tożsamość narodową niż obecnie?”.
- czytamy w tekście prof. dr hab. Piotra Grochmalskiego.

Ponadto w numerze:

  • Powyborcze analizy i komentarze: Polacy chcą Dobrej Zmiany.

„Warto wierzyć w swoich. Nie szukać lepszych zwolenników niż miliony Polaków gotowych wypełnić rynki w małych miasteczkach. I mówić do nich prawdę, także ostrym językiem, a nie autocenzurować się z obawy, że media, które i tak nas zwalczają, jeszcze bardziej się obrażą. Jak niegdyś Ronald Reagan i jak w tej kampanii Andrzej Duda. III RP oparta była na wielopiętrowym kłamstwie, dlatego prawda działa teraz na ludzi jak najmocniejszy magnes. Polski obóz niepodległościowy to dziś najsilniejsza marka na rynku. Wyzywani od „wieśniaków bez szkoły” poradziliśmy sobie z tak mocnymi przeciwnikami jak niemieckie media, rosyjska agentura na prawicy czy wykreowani sztucznie antysystemowcy. Teraz mamy trzy lata, by zmienić Polskę na trwałe, tak by upiory postkomunizmu stały się reliktem, którym babcie straszyć będą krnąbrnych wnuczków”.
- tak podsumowuje kampanię wyborczą Piotr Lisiewicz.

 

  • Gest pojednania kontra zapowiedź konfrontacji

„Prezydent Andrzej Duda dziękował tym, którzy go wspierali, i apelował o wzajemny szacunek. Rafał Trzaskowski z kolei wyraził nadzieję, że ostateczny wynik wyborów rozstrzygnie się na jego korzyść, i jednocześnie zapowiedział, że niezależnie od wyniku wciąż będzie walczył z PiS. Eksperci natomiast uważają, iż nadchodzi czas nowych zmagań politycznych”
- czytamy w analizie Huberta Kowalskiego.

  • Boniek, czyli już nie łączy nas piłka

„Ponad 20 lat temu Leszek Balcerowicz proponował mu start do Sejmu z listy Unii Wolności. Wprawdzie ostatecznie Zbigniew Boniek do czynnej polityki nie wszedł, ale występował w telewizyjnych reklamówkach Unii Wolności oraz jej komitecie honorowym. A podczas niedawnej prezydenckiej kampanii wyborczej zapisał się wątpliwymi komentarzami obrażającymi… emerytów, środowiska wiejskie i ludzi z podstawowym wykształceniem”.
- czytamy w tekście Piotra Nisztora.

  • Oraz wywiad z Jerzym Kwaśniewskim, szefem Ordo Iuris 

„Prokuratorzy boją się krytyki. Szczególnie gdy sprawa dotyczy artystów i Adam Darski ps. Nergal z tego korzysta. Ostatnio wyrażane poglądy sądów wskazywały na istnienie kontratypu, czyli ogólnej zasady wyłączającej bezprawność czynu, polegającej na tym, że przecież artysta jest znany z tego, że znieważa, więc każdy, kto się styka z jego twórczością, powinien być gotowy na to, że jego uczucia będą znieważone”.
- mówi mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Fundacji Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Rozmawia Sylwia Krasnodębska.
 

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie https://prenumerata.gazetapolska.pl/ oraz pod numerem telefonu 722 111 655.

W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.

 Źródło: Gazeta Polska

 

#Gazeta Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo