Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Nuncjatura apostolska w Polsce: "Papież Franciszek przyjął rezygnację abp. Andrzeja Dzięgi z posługi metropolity szczecińsko-kamieńskiego. Administratorem apostolskim sede vacante został bp koszalińsko-kołobrzeski Zbigniew Zieliński" • • •

Uroczysta gala wręczenia nagrody “Laur im. Maurycego Mochnackiego”. Zapraszamy do oglądania

Zapraszamy do obejrzenia transmisji z uroczystej gali wręczenia nagrody “Laur im. Maurycego Mochnackiego”. Premiera już dzisiaj o godzinie 19:00 w serwisie Youtube na profilu "Gazety Polskiej".

Laur im. Maurycego Mochnackiego
Premiera - Gazeta Polska

Dwa lata temu do Polski sprowadzono prochy Maurycego Mochnackiego - działacza emigracyjnego, pisarza, uczestnika Powstania Listopadowego, autora rozprawy „Powstanie narodu polskiego w roku 1830 i 1831” i twórcy "Gazety Polskiej. Tego dnia został on pochowany na warszawskich Powązkach. Redakcja "Gazety Polskiej" postanowiła wówczas wręczać nagrody - Laury im. Maurycego Mochnackiego, przyznawane jako uhonorowanie za zasługi osób służących rozwojowi naszego kraju, wzmacniających pozycję międzynarodową Polski i jej bezpieczeństwo.

Maurycy Mochnacki to jeden z prekursorów polskiego romantyzmu, uczestnik i kronikarz Powstania Listopadowego, który na łamach powołanej przez siebie do życia „Gazety Polskiej” opublikował słynną rozprawę „Myśli o literaturze polskiej”, wspierającą romantyków w ich sporze z klasykami. Wkrótce też dał się poznać jako wielki myśliciel polityczny, który swymi ideami i osobistym przykładem nawoływał Polaków do śmiałej, nieprzejednanej walki o niepodległość. Stworzone przez niego pismo zawsze stawiało sobie za cel budzenie ducha narodu i łączenie wszystkich patriotycznych sił dla odzyskania, a potem dla umacniania suwerenności, godności i potęgi Rzeczypospolitej.

Wydarzenie to odbyło się w niedzielę. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia transmisji z gali na stronach www.Niezalezna.pl, www.GazetaPolska.pl oraz VOD.gazetapolska.pl.  Premiera już dzisiaj o godzinie 19:00.

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#Laur im. Maurycego Mochnackiego #Gazeta Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo