Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Spychalski komentuje doniesienia "Gazety Polskiej" ws. Trzaskowskiego. "To musi być wyjaśnione"

Jak wynika z ustaleń tygodnika "Gazeta Polska", Rafał Trzaskowski, na krótko przed ogłoszeniem Campusu Polska Przyszłości spotkał się m.in. z przedstawicielami finansowanej przez Berlin Fundacji Adenauera. Zdaniem rzecznika prezydenta Andrzeja Dudy, Błażeja Spychalskiego, wszystkie niejasności z tym związane powinny zostać "w jednoznaczny sposób wyjaśnione".

fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

W najnowszym wydaniu tygodnika "Gazeta Polska" redaktor naczelny portalu niezalezna.pl, Grzegorz Wierzchołowski, opisuje zagadkowe okoliczności spotkania prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, z niemieckimi politykami i przedstawicielami organizacji finansowanych przez rząd w Berlinie.

"Dwa tygodnie przed ogłoszeniem powstania Campusu Polska Przyszłości Rafał Trzaskowski spotkał się online z politykami niemieckiej chadecji, a także z przedstawicielami finansowanej przez Berlin Fundacji Adenauera oraz reprezentantką Junge Union (młodzieżówki CDU/CSU) i ambasadorem Niemiec w Polsce. Niezależnie od tego, czy finansowany przez Niemców Campus dla polskiej młodzieży był właśnie efektem tych rozmów, nie jest to jedyna związana z niemieckimi pieniędzmi inicjatywa, w której uczestniczy Trzaskowski”

- czytamy w tekście "Dziedzic pruski".

Co więcej, okazje się, że Fundacja Konrada Adenauera jest jednym z partnerów inicjatywy Campus Polska Przyszłości.

O opisywaną przez Grzegorza Wierzchołowskiego sprawę pytany był dziś w programie Michała Rachonia "#Jedziemy" Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta RP.

- To jest oczywiście zaskakujące - powiedział Spychalski.

- "To jest jeden z najbardziej prominentnych polityków największej partii opozycyjnej (...) Jeżeli jego przedsięwzięcie jest finansowane przez podmioty w innym państwie, to naprawdę budzi to zdziwienie i powinno to być w sposób jednoznaczny wyjaśnione

- dodał.

O kulisach sprawy Campusu Polska Przyszłości - CZYTAJ w najnowszym wydaniu tygodnika "Gazeta Polska".

 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, TVP Info, Gazeta Polska

 

#Gazeta Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo