Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Realizacja hasła „głos wolny, wolność ubezpieczający”. Czarnecki o demonstracji „Nie wygasicie Polski”

"Demonstracja ta będzie wielkim apelem, żeby Unia przestrzegała... unijnych reguł gry, które sama wprowadziła" - mówi o jutrzejszej demonstracji "Nie wygasicie Polski" europoseł Ryszard Czarnecki. W rozmowie z portalem Niezalezna.pl, Czarnecki określił demonstrację Klubów "Gazety Polskiej" osiemnastowiecznym hasłem "głos wolny, wolność ubezpieczający".

zdjęcie ilustracyjne
Filip Blazejowski / Gazeta Polska

Realizacja haseł przodków

W piątek 1 października w samo południe Kluby „Gazety Polskiej” będą demonstrować przed Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej przy ul. Jasnej 14/16A w Warszawie w wielkiej manifestacji pod hasłem: „Nie wygasicie Polski”. Pozytywnie o inicjatywie Tomasza Sakiewicza i Klubów Gazety Polskiej wypowiedzieli się w rozmowach z naszym portalem m.in. minister Adam Andruszkiewicz, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel, czy legendarny już satyryk, Jan Pietrzak.

O zdanie na temat demonstracji zapytaliśmy także europosła PiS, Ryszarda Czarneckiego.

- Wasza demonstracja jest realizacją osiemnastowiecznego hasła naszych przodków, że to jest "głos wolny, wolność ubezpieczający"

- powiedział Czarnecki portalowi Niezalezna.pl

- Ludzie, którzy tam przyjadą z całej Polski, za własne pieniądze, będą chcieli zaapelować do Unii Europejskiej, aby przestrzegała własnych traktatów. Bo traktaty europejskie mówią jednoznacznie, że w sprawach wymiaru sprawiedliwości, a  także polityki migracyjnej to poszczególne kraje członkowskie podejmują decyzje. Stąd myślę, że demonstracja ta będzie wielkim apelem, żeby Unia przestrzegała... unijnych reguł gry, które sama wprowadziła

-podkreślił Czarnecki

Upomnieć się o Polskę

Pomysł rozpoczęcia protestów zrodził się w obliczu kolejnych decyzji KE i TSUE zmierzających wprost do pozbawienia Polski suwerenności – zarówno w sferze stanowienia prawa, jak i energetycznej – które noszą wszelkie znamiona szantażu.

- Chcemy upomnieć się o prawo Polski do równości w Europie. O to, żeby silniejsze państwa nie narzucały nic słabszym, żeby nie niszczono naszej energetyki, aby pozatraktatowo nie narzucano nam reformy sądownictwa, żeby polska konstytucja była dokumentem faktycznie najważniejszym, który stanowi o niepodległości Polski

- mówił nam redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz.


Zamanifestuj polską suwerenność! Niech Twój głos wybrzmi w całej Europie! 

Spotykamy się w piątek 1 października w samo południe przed Przedstawicielstwem KE przy ul. Jasnej 14/16A w Warszawie.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Ryszard Czarnecki #Nie wygasicie Polski #demonstracja #Kluby Gazety Polskiej

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo