Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Najnowszy numer „GP”: Smoleńska teczka na Kremlu. Czyją narrację wspierał Donald Tusk?

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od środy 21 września 2022 r. szczególnie polecamy analizę Piotra Grochmalskiego na temat smoleńskiej teczki na Kremlu. Będzie też o otwarciu kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej, polskich stratach wojennych oraz kłamstwach TVN w sprawie Smoleńska – czarno na białym o manipulacjach. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Smoleńska teczka na Kremlu. Perspektywa klęski Putina budzi u wielu przerażenie

Klęska na polach obwodu charkowskiego rosyjskiej armii urealniła scenariusz ostatecznej klęski Rosji. A wówczas, podobnie jak w agonalnym okresie Związku Sowieckiego i pierwszych latach po jego rozpadzie, może dojść do ujawnienia zbrodni Putina, w tym Smoleńskiej Teczki zawierającej dokumenty o zamachu na elitę państwa polskiego. Perspektywa takiego wydarzenia wywołuje narastające na naszych oczach przerażenie u tych wszystkich, którzy przyczynili się do tej zbrodni. Zawarte w niej dokumenty ostatecznie i nieodwołalnie zamkną ich kariery. Ich nazwiska znajdą się na szokującej liście hańby.
- ujawnia Piotr Grochmalski.

Ponadto w numerze:

  • Mierzeja Wiślana będzie tętnić życiem. Rosji trzeba pokazać gest Kozakiewicza. Tusk uważał, że nas na to nie stać

W sobotę uroczyście otwarto kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej, który ma ogromne znaczenie nie tylko gospodarcze, ale też pod względem bezpieczeństwa. Nawet najwięksi krytycy rządów PiS muszą przyznać, że tempo prowadzonego przekopu robi wrażenie, choć sporo polityków opozycji i komentatorów nie wierzyło w finalizację projektu. Najbardziej niezadowolona z rozwoju sytuacji na Zalewie Wiślanym musi być Rosja, która traci wpływy na polskiej części akwenu. 
- więcej na ten temat w tekście Grzegorza Wszołka.

  • Tylko ramy zostały - polskie straty wojenne

Kilkaset tysięcy dzieł sztuki skonfiskowano, zagrabiono lub spalono na terenie Polski w latach 1939–1945. Ocenia się, że tylko w zasobach muzealnych straty objęły około 50 proc. zbiorów. Były wśród nich takie dzieła jak „Portret młodzieńca” Rafaela, „Zwiastowanie pasterzom” Rembrandta, „Ecce Homo” van Dycka, „Diana i Kallisto” Rubensa, „Melancholia I” Dürera czy „Kuszenie św. Antoniego” Cranacha St. W naszych muzeach zostały po nich tylko puste ramy – teraz specjalnie wyeksponowane.
- czytamy w tekście Anny Krajkowskiej.

  • Kłamstwa TVN w sprawie Smoleńska punkt po punkcie. Czarno na białym o manipulacjach

Podkomisja smoleńska „ukryła” niewygodne tezy amerykańskiego raportu instytutu NIAR, mające świadczyć o tym, że 10 kwietnia 2010 roku doszło do zwykłego wypadku lotniczego – stwierdził TVN w reportażu pt. „Siła kłamstwa” w programie „Czarno na białym”. Prawda jest jednak zupełnie inna, a materiał stacji to jej kolejna smoleńska manipulacja, podobna do wymyślenia słów kpt. Arkadiusza Protasiuka: „Jak nie wylądujemy, to nas zabiją”.
- czytamy w tekście Grzegorza Wierzchołowskiego.

  • Rosja – bal na Titanicu

Pijaństwo, defetyzm, kłótnie – tak wygląda rządząca Rosją elita po przeszło pół roku wojny z Ukrainą, a zwłaszcza po ostatnich militarnych klęskach. Do tego sankcje zaczyna odczuwać rosyjska gospodarka. Ale Władimir Putin zachowuje się tak, jakby nic się nie stało. Niczym car Mikołaj II w przededniu rewolucji 1905 roku.
- więcej w tekście Antoniego Rybczyńskiego.

  • Ziemniak – warzywo życia

Wrzesień to najbardziej obfita pora roku. W lasach pojawiają się grzyby, a na polach dojrzewają warzywa i owoce. Jednak król w tym czasie jest tylko jeden. To ziemniak – warzywo, które zmieniło historię ludzkości. 
- o zaletach ziemniaka pisze Jacek Liziniewicz.
 

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

 

#Gazeta Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wideo