Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

"Gazeta Polska" NOWY NUMER: Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki. Ujawniamy kulisy ucieczki

Ucieczka Tomasza Szmydta na Białoruś to oczywiście temat numeru najnowszego wydania tygodnika "Gazeta Polska", w sprzedaży od 15 maja. O sprawie sędziego-dezertera przeczytacie także w innych tekstach "GP". Od pracy w ZUS w Ostrołęce po błyskawiczną karierę w sądach Ciechanowie, Płocku i Warszawie - "Gazeta Polska" dokładnie prześledziła ścieżkę zawodową zdrajcy. Czytaj, zamów wygodną prenumeratę cyfrową.

Gazeta Polska - nowy numer
fot. - Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki. Ujawniamy kulisy ucieczki

Przed ucieczką na Białoruś sędzia Tomasz Szmydt rozpatrywał w WSA niejawne sprawy dotyczące funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej, którzy padli ofiarą brutalnej prowokacji ze strony białoruskich służb. We wcześniejszym okresie, zanim został bohaterem stacji TVN, szczególnie zależało mu na inwigilacji najbliższego otoczenia Zbigniewa Ziobry i na dotarciu do samego ówczesnego ministra sprawiedliwości – dowiedziała się „Gazeta Polska”. – Sprawa sędziego Szmydta nakazuje postawić pytanie o głębokość agenturalnej penetracji środowiska sędziowskiego w Polsce – mówi były szef Służby Wywiadu Wojskowego gen. Andrzej Kowalski. Temat numeru, o którym mówi cała Polska  - przeczytajcie tekst Grzegorza Brońskiego i Grzegorza Wierzchołowskiego.

PONADTO W NUMERZE:

  • Ucieczka Szmydta to gorzka lekcja dla całej klasy politycznej

Sprawa sędziego Tomasza Szmydta jest jedną z największych spośród znanych opinii publicznej afer szpiegowskich w historii III RP. I na tym etapie to jedyny pewnik, o czym pisze Arkadiusz Puławski, prezes Fundacji Transatlantyckiej im. gen. Ryszarda Kuklińskiego.

  • Polacy przeciwko Tuskowi i zielonemu szaleństwu Unii Europejskiej

„Precz z Zielonym Ładem” – pod takim hasłem 10 maja ulicami stolicy przeszła manifestacja, w której udział wzięło ponad 200 tys. osób. – Rośniemy w siłę i chcą to zniszczyć – mówił podczas protestu przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda, zaznaczając, że jego środowisko będzie się domagało zorganizowania referendum ws. odrzucenia unijnych propozycji. Na miejscu obecne były także Kluby „Gazety Polskiej” oraz Telewizja Republika, na którą entuzjastycznie reagowali uczestnicy demonstracji wielokrotnie spontanicznie skandując nazwę stacji. Przeczytajcie obszerną relację z manifestacji.

  • Kierowca Tuska zamiast Kierwińskiego. Niemieckie związki ministrów aktywów i kultury

Tomasz Siemoniak, który w Kongresie Liberalno-Demokratycznym zaczynał jako kierowca Donalda Tuska, zastąpił Marcina Kierwińskiego na stanowisku szefa MSW. Siemoniak był dotąd koordynatorem służb specjalnych i dlatego gwarantuje kontynuację represji wobec opozycji. W przeszłości był stypendystą niemieckiego Universität Duisburg. Ministrem kultury została Hanna Wróblewska, która zasiadała w Kapitule Nagrody Sztuki im. Marii Anto i Elsy von Freytag-Loringhoven, krewnej byłego ambasadora Niemiec w Polsce. Ministerstwo Aktywów Państwowych objął Jakub Jaworowski, który dzięki wsparciu współpracującego z ambasadą Niemiec w Warszawie Polsko- Niemieckiego Forum Akademickiego studiował finanse na Uniwersytecie Gutenberga w Mainz

– pisze Piotr Lisiewicz.

  • W prokuraturze trwa chocholi taniec z elementami dance macabre

Chocholi taniec z elementami dance macabre – tak obecny stan prokuratury pod rządami Adama Bodnara i Dariusza Korneluka ocenia w rozmowie z „Gazetą Polską” prokurator Andrzej Golec, przewodniczący Niezależnego Stowarzyszenia Prokuratorów „Ad Vocem”. Nie ma też wątpliwości, że w kwestii szefa Prokuratury Krajowej doszło do sytuacji sprzecznej z prawem, wręcz bezczelnością prawną. – I co? I nic. Psy szczekają, karawana idzie dalej – mówi. Z prokuratorem Golcem rozmawiał Grzegorz Broński.

  • Polityczne zdrady w samorządach. Kiedyś wyzywali Kałużę, dziś to nie przeszkadza

Radny Wojciech Kałuża z sejmiku śląskiego był „szmatą”, „Judaszem”, „zdrajcą”, „polityczną prostytutką”, „ciulokiem”. Dla liberalno-lewicowego salonu ten samorządowiec po wstąpieniu do PiS i utorowaniu większości dla tej partii sześć lat temu na Śląsku stał się symbolem politycznej korupcji. Podobna sytuacja nie przeszkadza Koalicji Obywatelskiej w sejmiku podlaskim. Jest tylko jeden problem z perspektywy ugrupowania Donalda Tuska – w niektórych miejscach to politycy z partii rządzących krajem układają się z lokalnymi działaczami PiS

– pisze Grzegorz Wszołek.

  • Krawiec wraca do Orlenu. Stary sojusznik Kremla

Jesienią 2005 roku jako przedstawiciel Platformy Obywatelskiej negocjował warunki koalicji z PiS. Kilka lat później, już jako prezes Orlenu, podpisał opiewające na ponad 35 mld dolarów kontrakty na dostawy rosyjskiej ropy z podmiotami związanymi z Kremlem. Niedawno – mimo ciążących na nim zarzutów, m.in. korupcji – został doradcą nowego szefa naftowo-energetycznego giganta. O powrocie Jacka Krawca do Orlenu pisze Piotr Nisztor.

  • Jesteśmy po to, aby ludzie mogli znać prawdę

- Dołączając do zespołu Republiki, miałam obawy, co będzie, jak to będzie, czy sobie poradzę. Nie miałam pojęcia, że ludzie nam tak bardzo zaufają. Myślę, że miliony widzów, którzy nas oglądają, robią to przede wszystkim dlatego, że uważają, iż jesteśmy autentyczni – mówi Danuta Holecka, dziennikarka Telewizji Republika, jedna z twarzy tej stacji. Rozmawiała Anna Zyzek.

  • Wagary od myślenia Barbary Nowackiej

Nie ma miesiąca, żeby z MEN nie płynęły doniesienia na temat projektów, zmian, pomysłów, które mają „uzdrowić” polską szkołę. Im mocniej Barbara Nowacka się angażuje w „naprawianie” szkoły, tym więcej mamy w sferze edukacji niepewności, chaosu, niespójności i poczucia, że zmiany, które się forsuje, nie są z nikim konsultowane, jak choćby w przypadku likwidacji zadań domowych. W ostatnich dniach na tapetę znów powrócił temat szkolnej katechezy. Po fatalnym pomyśle usunięcia religii czy etyki z listy przedmiotów, które liczą się do średniej, pojawiły się kolejne rozwiązania obliczone na zniechęcenie dzieci do uczęszczania na katechezę

– pisze Leszek Galarowicz.

Te i wiele innych ciekawych informacji oraz opinii przeczytacie w tygodniku "Gazeta Polska". Nowy numer w sprzedaży od środy 15 maja!

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej. Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Gazeta Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo