Bodnar kontra Giertych » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

"Gazeta Polska" NOWY NUMER: Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów

Polskie władze szykują już miejsca pobytowe dla ludzi, którzy brutalnie atakowali naszą granicę i żołnierzy - ujawnia w najnowszym numerze "Gazety Polskiej" Grzegorz Wierzchołowski. Ponadto, warto przeczytać wywiad Grzegorza Brońskiego z Prokuratorem Krajowym Dariuszem Barskim. Czytaj "Gazetę Polską", zamów wygodną prenumeratę cyfrową.

Gazeta Polska - nowy numer
fot. - Gazeta Polska

GORĄCY TEMAT: 

  • Klęski Macrona i Scholza. Europa jeszcze bardziej podzielona

Europa przesunęła się na prawo, choć jesteśmy jeszcze daleko od tego, by przyniosło to realną zmianę w Brukseli. Ale klęski Macrona i Scholza pokazują, że ci, którzy rządzą UE od dekad, będą zmuszeni do budowania coraz bardziej wydumanych i niespójnych koalicji

– piszą Maciej Kożuszek i Jan Przemyłski.

TEMAT NUMERU:

  • Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów

Polskie władze szykują już miejsca pobytowe dla ludzi, którzy brutalnie atakowali naszą granicę i żołnierzy! Ujawniona w Telewizji Republika treść pisma Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego (PUW) w sprawie miejsc pobytu dla migrantów bardzo dokładnie pokrywa się z wymogami zawartymi w zapisach paktu migracyjnego – ustaliła „Gazeta Polska”. Warto przeczytać tekst Grzegorza Wierzchołowskiego.

PONADTO W NUMERZE:

  • Pokonać pisowski apartheid na granicy. Ideologia Bodnaryzmu przyniosła straszne owoce

1 grudnia 2021 roku Adam Bodnar zatrzymany został przez policję, gdy usiłował wtargnąć do strefy przy granicy polsko- białoruskiej. Towarzyszyły mu Janina Ochojska i Róża Thun. „Na granicy po prostu ludzie albo giną, albo są wydawani z powrotem do państwa, w którym grożą im tortury lub śmierć. Ofiarami stają się także osoby, którym należy się szczególna ochrona: dzieci” – pisał Bodnar w „Gazecie Wyborczej”, gdzie nazwał działania władz na granicy apartheidem. W przeciwieństwie do innych aktywistów Bodnar objął realną władzę i jako Prokurator Generalny wprowadził w życie plan wynikający z głoszonej przez siebie opętańczej ideologii. Wyprowadzenie w kajdankach żołnierzy, którzy oddali strzały odstraszające przestępców, i postawienie im zarzutów prokuratorskich, było jej oczywistą konsekwencją. Utopijne ideologie często zabijają i jak wszystko wskazuje, dlatego zginął polski żołnierz Mateusz Sitek. Pisze o tym Piotr Lisiewicz.

  • Wiec kłótni

Rok temu marsz Donalda Tuska został przedstawiony jako manifestacja siły, która napędziła anty-PiS w wyścigu o władzę. Po tamtej atmosferze pozostało już tylko wspomnienie. Tym razem wiec Tuska pokazał, że aktywiści polityczni zaczynają tracić cierpliwość. Relację z wiecu Tuska przygotował Jacek Liziniewicz.

  • Anna Popek o Republice: Jesteśmy jedną wielką rodziną!

- W ramach podziękowania za wsparcie dajemy widzom szczerość, szacunek i zaangażowanie. Materialne wsparcie również jest ważne, bo to dla nas być albo nie być. Myślę, że jednak pieniądze same w sobie nie są tak ważne jak więź, która się rozwija między nami a widzami. Jesteśmy jedną wielką Republikańską rodziną. Do każdego widza chcemy swoją życzliwością, pozytywną energią dotrzeć – mówi Anna Popek, dziennikarka Telewizji Republika, prowadząca poranne pasmo „Wstajemy”. Rozmowę przeprowadziła Anna Zyzek.

  • Pierwszy poganin z ekipy Tuska

Marcin Józefaciuk to nauczyciel z licznymi tatuażami, który ogłosił, że jest singlem, poganinem i nie lubi polityki byłego ministra edukacji Przemysława Czarnka. Jego wizerunek spodobał się w Koalicji Obywatelskiej, więc został posłem od robienia skandali, które mają przyciągać młodzieżowy elektorat. Zaliczył kilka kompromitacji, a jego aktywność denerwuje także polityków Lewicy. On sam twierdzi, że walczy o lepszą edukację. Karierę Józefaciuka opisuje Hubert Kowalski.

  • Nie można przywracać praworządności, łamiąc prawo

To pierwszy taki wywiad z Dariuszem Barskim po tym, jak koalicja 13 grudnia przejęła prokuraturę. Przeprowadził go Grzegorz Broński.  – Nie zostałem odwołany z funkcji Prokuratora Krajowego. Podejmowane przez pana Adama Bodnara działania, mające na celu usunięcie mnie z urzędu, nie mają podstaw prawnych – podkreśla prokurator krajowy Dariusz Barski, który po raz pierwszy, specjalnie dla „Gazety Polskiej”, ujawnia kulisy wydarzeń z 12 stycznia br. w Prokuraturze Krajowej. Komentuje również obecną sytuację w prokuraturze i konsekwencje decyzji ministra sprawiedliwości: – Apokaliptyczny scenariusz niestety się realizuje.

  • Polscy rolnicy sprzedadzą - niemieckie porty zarobią

Tegoroczne przetargi na budowę terminali zbożowych w portach w Gdańsku i w Gdyni zostały wstrzymane. Już wiadomo, że te inwestycje będą opóźnione. Jeden z istniejących obiektów tego typu w Szczecinie ma natomiast zostać odsprzedany. Stracą na tym polskie porty, zyskają – niemieckie. Pisze o tym Maciej Pawlak.

Te i wiele innych ciekawych informacji oraz opinii przeczytacie w tygodniku "Gazeta Polska". Nowy numer w sprzedaży od środy 12 czerwca!

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej. Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Gazeta Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wideo