Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

"Gazeta Polska" NOWY NUMER: Putin chce przejąć kontrolę nad zachodem. To jego ostateczny cel

Ceniona na świecie fińska dziennikarka mówi "Gazecie Polskiej", że nad Smoleńskiem Kreml rozciągnął żelazną kurtynę kłamstwa. Koniecznie przeczytajcie wywiad, który jest tematem najnowszego numeru! Czytaj "Gazetę Polską", zamów wygodną prenumeratę cyfrową.

Gazeta Polska - nowy numer
fot. - Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Putin chce przejąć kontrolę nad zachodem. To jego ostateczny cel

- Tym, co zauważam po 10 latach badań nad działaniami Rosji w celu zmiany sposobu myślenia ludzi, jest to, że nawet najlepsi eksperci nie uświadamiają sobie, jak ogromna jest siła rażenia tego zjawiska. A najgorsze jest to, że rosyjski przekaz jest wręcz przeznaczony do manipulacji nad podejmowaniem decyzji przez innych ludzi oraz manipulacji ich zachowaniem – z Jessikką Aro, znaną na świecie fińską dziennikarką tropiącą manipulacje Rosji, rozmawia Michał Rachoń.

PONADTO W NUMERZE:

  • Kłamstwo Tuska o Lechu Kaczyńskim. Popychadło Moskwy ściga rosyjskie wpływy

„Z panem Putinem spotykałem się równie często jak Lech Kaczyński! Jak Lech Kaczyński! Proszę milczeć!” – to oczywiste kłamstwo wykrzyczane z mównicy sejmowej przez Donalda Tuska pojawiło się w szczególnym momencie. Jak ujawnił brytyjski dziennik „Daily Mail”, rosyjskie służby werbują terrorystów wśród europejskiej skrajnej, prorosyjskiej prawicy. Mają oni dokonywać ataków na terenie państw NATO. Po serii niewyjaśnionych pożarów w Polsce, zamachowiec zaatakował premiera Słowacji. Był on członkiem organizacji Slovenskí Branci, której lider Peter Švrček szkolił się w rosyjskiej jednostce Specnazu. Czy próba udowodnienia przez komisję śledczą, że oskarżany dotąd o rusofobię PiS to też część agentury Rosji, jest częścią większej operacji, w której Tusk jest znowu narzędziem Moskwy i Berlina? O tym pisze Piotr Lisiewicz.

  • Czerwona gwardia kontra generał. Kulisy nagonki

Generał Jarosław Gromadziński, który w 2023 roku jako pierwszy Polak został dowódcą wielonarodowej struktury wojskowej Eurokorpus, po przejęciu władzy przez koalicję 13 grudnia padł ofiarą brutalnej politycznej napaści, w której użyto metod zbieżnych z dezinformacją rosyjską – ustaliła „Gazeta Polska”. Dowódcę, który poniósł nieocenione zasługi we wzmacnianiu polskiej armii, od lat atakuje gen. Mirosław Różański – wieloletni członek PZPR, dziś senator i wpływowa postać w otoczeniu Szymona Hołowni. Wtóruje mu wywodzący się z WSI Jarosław Stróżyk – do niedawna wiceprezes Fundacji Stratpoints, kierowanej przez Różańskiego, obecnie szef SKW. Warto przeczytać tekst Grzegorza Wierzchołowskiego.

  • Edukacja obywatelska, czyli zemsta rządu Tuska za HiT

Ministerstwo Edukacji Narodowej likwiduje przedmiot historia i teraźniejszość, a wdroży edukację obywatelską, która ma się skupiać na tematach związanych z Unią Europejską, samorządami, zmianami klimatycznymi i problemami migracyjnymi. Eksperci MEN przekonują, że chodzi o kompetencje młodzieży. W rzeczywistości zmiany mają wpłynąć na poglądy młodych

–  pisze Hubert Kowalski.

  • Jak dwie polskie spółki łamały sankcje nałożone na Rosję

Przez pięć miesięcy rządów Donalda Tuska na polską listę sankcji wpisano zaledwie dwa nowe podmioty wspierające rosyjską inwazję na Ukrainę. Nie objęły one jednak ani właścicieli, ani członków zarządów tych spółek. Dzięki temu mogą prowadzić w Polsce inne interesy

– ujawnia Piotr Nisztor.

  • Rośniemy szybciej niż drożdżowe ciasto

- Wróciliśmy do sytuacji, w której znowu mamy media jednego ścieku – jak obrazowo określali to niegdyś bardziej świadomi widzowie. Mówienie chórem tego, co aktualnej władzy się podoba, nie ma nic wspólnego z demokracją. Już prędzej z totalitaryzmem. Można mamić społeczeństwo i mówić, że jest super, ale czy to będzie uczciwe wobec Polski i Polaków? Przecież ludzie na ulicy widzą, że nie jest. I w Republice o tym mówimy wprost – z Rafałem Patyrą, dziennikarzem Telewizji Republika prowadzącym „Express Republiki”, rozmawia Anna Zyzek.

  • Migracyjna pułapka Europy

Przymusowa relokacja zamieniona na „obowiązkową solidarność”, Komisja z autorytarną władzą w decydowaniu o zaistnieniu „kryzysu migracyjnego”. Świat, w którym „Polska będzie beneficjentem” paktu migracyjnego jest fikcją

– pisze Maciej Kożuszek.

  • Słowacki Cyba czy operacja Rosjan?

Mafijno-korupcyjne powiązania, wpływy służb rosyjskich, postkomunistyczny balast. Taka mieszanka musiała doprowadzić do szokującego dla Europy zdarzenia, jakim był zamach na premiera Słowacji. Robert Fico budzi ogromne kontrowersje, jest zarazem politykiem wybitnie prorosyjskim. Co było jednak prawdziwym powodem zamachu? Niewykluczone, że nie było w nim intrygi politycznej czy kombinacji służb obcego państwa. To mógł być tylko owoc nakręcanej medialnie nienawiści i ostrego podziału w społeczeństwie słowackim. O tym pisze Antoni Rybczyński.

Te i wiele innych ciekawych informacji oraz opinii przeczytacie w tygodniku "Gazeta Polska". Nowy numer w sprzedaży od środy 22 maja!

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej. Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Gazeta Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo