„Gazeta Polska” NOWY NUMER: Niemal pewne, że Rosja przeprowadzi prowokacje przed wyborami

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska”, dostępnym w sprzedaży od środy 31 maja 2023 r., szczególnie polecamy wywiad Katarzyny Gójskiej i Tomasza Sakiewicza z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Będzie też o tajnym szyfrogramie premiera Olszewskiego do Wałęsy przebywającego w Moskwie oraz o tym, jak Tusk inicjował obalenie rządu Jana Olszewskiego. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. „Gazeta Polska” - tygodnik niepodległego Polaka. Zamów wygodną prenumeratę cyfrową.

„Gazeta Polska” NOWY NUMER: Niemal pewne, że Rosja przeprowadzi prowokacje przed wyborami
Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. Niemal pewne, że Rosja przeprowadzi prowokacje przed wyborami w Polsce – mówi prezes PiS.

Już wiele miesięcy temu mówiłem, że nasi przeciwnicy polityczni chcą doprowadzić do prowokacji przed wyborami. Rosjanie też. Nie muszą w tym celu współpracować, ale mogą współgrać. Jedni będą wykorzystywali efekty działań drugich […] To są ataki kremlowskie, nawet jeśli ktoś z atakujących nie ma świadomości, w czyjej grze uczestniczy i na czyją korzyść działa – choć oceniam, iż ogromna część ma rozeznanie – to powtórzę – biorą udział w akcji sprzyjającej Moskwie.

– mówi Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Gazetą Polską". Całość wywiadu Katarzyny Gójskiej i Tomasza Sakiewicza z prezesem PiS w najbliższym numerze tygodnika "Gazeta Polska", który ukaże się w sprzedaży 31 maja.


Ponadto w numerze:

  • Prof. Cenckiewicz ujawnia tajny szyfrogram premiera Olszewskiego do Wałęsy przebywającego w Moskwie

Po 31 latach został odnaleziony w archiwum Ministerstwa Spraw Zagranicznych i ujawniony historyczny dokument – tajny szyfrogram premiera Jana Olszewskiego z 21 maja 1992 roku skierowany do przebywającego w Moskwie prezydenta Lecha Wałęsy w sprawie kształtu umowy polsko-rosyjskiej!

– ujawnia prof. Sławomir Cenckiewicz.

  • Jak Tusk inicjował obalenie rządu Jana Olszewskiego

Najpóźniej na przełomie kwietnia i maja 1992 roku, po uzyskaniu informacji ze znanych sobie poesbeckich źródeł w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych o badaniach kierowanego przez Piotra Naimskiego Wydziału Studiów na temat agentury SB w instytucjach państwowych, Donald Tusk z Kongresu Liberalno-Demokratycznego wraz z Bronisławem Geremkiem i Tadeuszem Mazowieckiem z Unii Demokratycznej uznali, że istnieje pilna konieczność sparaliżowania tego procesu, ponieważ zagraża on ich partiom i im osobiście.

– więcej w tekście Krzysztofa Wyszkowskiego.

  • Analiza fundacji Adenauera – chwalą PiS

PiS przywrócił polskiej rodzinie godność i słusznie przedstawia się jako gwarant bezpieczeństwa narodowego – twierdzi dyrektor Biura Fundacji Konrada Adenauera w Polsce. Słowa te padły w analizie, jaka ukazała się po niemiecku na stronie tej organizacji. To o tyle ciekawe, że sponsorowana przez Berlin Fundacja Adenauera od lat wspiera antypisowską opozycję, a do tego jest partnerem... Campusu Polska Przyszłości Rafała Trzaskowskiego.

– ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.

  • Reportaż Dawida Wildsteina z Donbasu

Gdy Kombrih (dowódca brygady) Wadim słyszy „Warhammer 40000”, zaczynają mu się błyszczeć oczy. Uśmiecha się szeroko i, niczym nastolatek o swojej pasji, opowiada o ulubionych armiach, pokazuje tatuaże swoich kumpli związane z tą zabawą. Warhammer 40000 to tzw. figurkowa gra bitewna. Na stole ustawia się armię, a następnie toczy bitwy, wyniki rozstrzygając zarówno za pomocą kostek, jak i skomplikowanych statystyk. Gra osadzona jest w fabularnej otoczce science fiction, w mrocznym świecie, w którym różne rasy toczą z sobą zażarte boje o przetrwanie. Charakteryzuje się pięknymi miniaturkami rozmaitych urządzeń czy potworów. Te właśnie modele zdobią biuro Kombriha. Jedną z frakcji w tej grze są orkowie. Jest w tym pewien dowcip, zważywszy, że Wadim i jego ludzie od miesięcy walczą też z orkami, tyle że nie z kosmosu, lecz z Rosji.

– czytamy w reportażu Wildsteina.

  • Historia - upadek Konstantynopola

Upadek Konstantynopola wyznaczył kres epoki. Wdarcie się muzułmanów za mury miasta stanowiło koniec nie tylko „Bizancjum”, lecz w ogóle idei cesarstwa rzymskiego, którego dziedzicami czuli się mieszkańcy Konstantynopola. Było to wydarzenie o charakterze tak przełomowym dla dziejów świata, iż wielu historyków właśnie w tym dniu, 29 maja 1453 roku, upatruje symboliczny „koniec średniowiecza”. Upadek stolicy wschodniego cesarstwa oznaczał w dodatku wzrost zagrożenia osmańskiego dla Europy, czemu tamę postawił dopiero w 1683 roku Jan III Sobieski. Co działo się w ciągu dwóch ostatnich miesięcy konstantynopolitańskiej obrony? 

– historię upadku Konstantynopola przypomina Tomasz Łysiak.

  • Podróże - Castel Gandolfo

Produkują tu własne mleko, śmietanę, masło, jogurt, oliwki, jajka… Mają nawet swoją skrzynkę pocztową – zresztą najstarszą w kraju. No i nazwę, o której słyszał chyba każdy na świecie. Nawet jeśli nie bardzo potrafi wskazać to miejsce na mapie.

– więcej w tekście Stefana Czernieckiego.
 

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

sprawdź ofertę prenumeraty Gazety Polskiej [fot. archiwum / Gazeta Polska]

 

 Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

 

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo