„Gazeta Polska” NOWY NUMER: „Europa już nie potrzebuje Rosji. To rewolucja” Rozmowa z prezesem NBP

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska”, dostępnym w sprzedaży wyjątkowo od wtorku 2 maja 2023 r., szczególnie polecamy red. Tomasza Sakiewicza rozmowę z prof. Adamem Glapińskim o tym, że Europa nie potrzebuje już Rosji. Będzie też o tym, jak ekipa Iustitii doniosła na Polskę oraz o tym, jak rośnie strach Kremla wobec Polski. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. „Gazeta Polska” - tygodnik niepodległego Polaka. Zamów wygodną prenumeratę cyfrową.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
„Gazeta Polska” NOWY NUMER: „Europa już nie potrzebuje Rosji. To rewolucja” Rozmowa z prezesem NBP
Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Europa już nie potrzebuje Rosji. To rewolucja. Z prof. Adamem Glapińskim rozmawia Tomasz Sakiewicz

„Służby USA lata temu ostrzegły mnie przed likwidacją jednostek wojskowych na wschodzie. Pośredniczył Kukliński”. „Fit for 55 to uderzenie w nasz region, a szczególnie w Polskę. Mamy być biedni i nie mieć szans na konkurowanie z najbogatszymi”

– mówi „Gazecie Polskiej” prof. Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego.


Ponadto w numerze:

  • Wmawianie PiS Konfederacji w brzuch, czyli okrężną drogą do rządów PO. Karykaturyzacja PiS

Rząd PiS–Konfederacja trwałby dopóty, dopóki siły prorosyjskie i proniemieckie nie oceniłyby, że erozja elektoratu PiS związana z trwaniem w tej kompromitującej koalicji zaszła tak daleko, że jest gwarancja, iż PiS przegra wybory. Wtedy liderzy Konfederacji zerwaliby koalicję, albo część jej posłów by ją opuściła, i Tusk doszedłby do władzy z rocznym bądź dwuletnim poślizgiem. Powtórzyłby się więc scenariusz z lat 2005–2007.

– pisze Piotr Lisiewicz.

  • Ekipa z Iustitii doniosła na Polskę. Jeszcze stowarzyszenie sędziów czy już partia?

Aktywiści z sędziowskiego stowarzyszenia Iustitia wielokrotnie wywoływali skandale swoimi akcjami, ale ponieważ pozostali bezkarni, systematycznie przekraczają kolejne „czerwone linie”. I znowu to zrobili. Tym razem wystosowali apel do Komisji Europejskiej, aby wszczęto postępowanie przeciwko Polsce. Standardowo tłumaczyli to troską o praworządność. „Iustitia od dłuższego czasu prowadzi aktywność polityczną” – stwierdził wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

– czytamy w tekście Grzegorza Brońskiego.

  • Nazistowskie korzenie eurokraci. Z Matthiasem Rathem rozmawia Grzegorz Wierzchołowski

Po tym, jak nazista Hallstein został mianowany przewodniczącym Komisji Europejskiej, jego podejście polegające na wydawaniu dyktatorskich dekretów z mocą prawną zostało przyjęte również w UE.  Tak zwane dyrektywy UE są do dzisiaj dyktatorskimi dekretami, które po ogłoszeniu, bez zatwierdzenia przez parlamenty krajowe, stają się prawnie wiążące dla 600 milionów ludzi w Europie.

– mówi „Gazecie Polskiej” Matthias Rath, współautor książki „Nazistowskie korzenie Brukselskiej UE”.

  • Rośnie strach Kremla wobec Polski

Prestiżowy Foreign Affairs 25 kwietnia zamieścił na swoich łamach artykuł Dmytro Kuleby „Dlaczego NATO musi przyjąć Ukrainę. Kijów potrzebuje Sojuszu, a Sojusz potrzebuje Kijowa”. Jak zwraca uwagę w swoim tekście szef resortu spraw zagranicznych Ukrainy: „Mieszkańcy krajów NATO coraz częściej postrzegają Ukrainę jako część swojej szerszej społeczności. Według ogólnounijnego sondażu przeprowadzonego w lutym 2023 r. 68 proc. obywateli UE uważa atak Rosji na Ukrainę za atak na całą Europę. Takiego zdania jest 80 proc. Polaków i Hiszpanów, 70 proc. Holendrów, 65 proc. Niemców i Francuzów”.

– czytaj więcej w analizie Piotra Grochmalskiego.

  • Podmorska wojna hybrydowa Rosji. Jak NATO może obronić krytyczną infrastrukturę

Na wodach wokół Danii, Szwecji, Norwegii oraz Finlandii rosyjskie „statki widma” mapują morskie elektrownie wiatrowe, podwodne rurociągi i kable energetyczne jako możliwe cele sabotażu – wynika z dziennikarskiego śledztwa publicznych nadawców wspomnianych krajów. Potencjalnie jeszcze groźniejsze może być jednak wyraźne zainteresowanie Rosji krytycznie ważnymi podmorskimi kablami łączącymi Europę z USA i Kanadą.

– więcej na ten temat w tekście Antoniego Rybczyńskiego.

  • Biały krzyż na czerwonej koszuli. Jak „jeden z Tysiąca” poległ w boju z Moskalami w roku 1863

Francesco Nullo przybył na pomoc powstaniu styczniowemu wraz z grupą wojskowych z Italii. Zostali bohaterami polskiego zrywu i doświadczyli rosyjskiej przemocy. Nullo nie był, co warte podkreślenia, „przypadkowym” bojownikiem z Półwyspu Apenińskiego. Należał do ścisłej elity z otoczenia Garibaldiego, był jednym z jego najbliższych, najzdolniejszych współpracowników. Zginął „za wolność waszą i naszą”, wierząc, że Polska i Włochy to „dwie siostry” rozumiejące siebie nawzajem i czujące tętno bijące w sercach niepodległych narodów. 

– pisze Tomasz Łysiak.

  • Największa bitwa naszych czasów. Koniec ferm?

Światowa Organizacja Zdrowia wraz ze swoją odpowiedniczką zajmującą się żywnością wydały pierwszy raport na temat sztucznego mięsa wytwarzanego metodą komórkową. Reakcje na dokument są skrajnie różne. Przeciwnicy nowatorskiej metody wznieśli larum, bo w raporcie wymieniono choroby od „alergii do nowotworu”, a zwolennicy przekonują, że większość zastrzeżeń alarmistów została oceniona jako mało prawdopodobne. To jednak tylko zapowiedź tego, co czeka nas w najbliższych latach. Będzie to starcie dwóch największych biznesów w historii. High Tech zmierzy się z hodowlą. 

– czytamy w tekście Jacka Liziniewicza.
Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

sprawdź ofertę prenumeraty Gazety Polskiej [fot. archiwum / Gazeta Polska]

 

 Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

 

#Gazeta Polska

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo