Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Marsz dla Życia ocenzurowany. Firma „nie chce mieć problemów” jak agencje, które reklamowały „Gazetę Polską”

Jedna ze szczecińskich firm odmówiła płatnej reklamy mającego się odbyć 21 maja Marszu dla Życia organizowanego przez Fundację Małych Stópek, twierdząc, że jest to wydarzenie polityczne.

facebook.com/tomasz.kancelarczyk
Jedna ze szczecińskich firm odmówiła płatnej reklamy mającego się odbyć 21 maja Marszu dla Życia organizowanego przez Fundację Małych Stópek, twierdząc, że jest to wydarzenie polityczne. – Usłyszałem, że nie chcą mieć problemów jak inne firmy, które reklamowały „Gazetę Polską” – mówi w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes fundacji.

Grafiki i zdjęcia, którymi od lat posługują się organizatorzy szczecińskiego Marszu dla Życia, są wyważone, o stonowanej kolorystyce i treści. Podobnie jak zmieniające się co roku hasła – w tym roku: „Kocham Cię, Życie”. Organizatorzy i uczestnicy nie politykują, chcą po prostu opowiedzieć się za pięknem i świętością życia. Są jednak tacy, których zdaniem marsz ma charakter polityczny.

Jak mówi „Codziennej” ks. Tomasz Kancelarczyk, w ubiegłym roku firma zamieszczała podobne reklamy bezpłatnie.
 

Teraz usłyszałem, że jest to niemożliwe. Powiedziałem, że odejmę sobie od ust i zapłacę, jeśli w ten sposób stawiają sprawę. Ale i tym razem usłyszałem, że to nie będzie możliwe, bo marsz jest wydarzeniem politycznym. Osłupiałem, bo marsz, który organizujemy od wielu lat, jest pięknym wydarzeniem społecznym. Nienarodzone dziecko nie ma barw politycznych

– dodaje.

Przyczyniła się do tego też „Gazeta Polska” – mówi żartobliwie ks. Kancelarczyk. Jednym z argumentów firmy było to, że nie chce mieć problemów jak inne agencje, które reklamowały „Gazetę Polską”.
 

Widać, że w tej branży działa to na zasadzie domina. Firmy boją się reklamowania tak pięknego wydarzenia jak Marsz dla Życia. Postrzegam to jako efekt czarnych marszów z ubiegłego roku

– uważa.

Cały tekst w dzisiejszej „Gazecie Polskiej Codziennie”

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#Gazeta Polska #reklama #problemy #cenzura #marsz dla życia

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Tomasz Duklanowski,Dorota Łomicka
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo