Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Zmowa milczenia wokół afery pedofilskiej w Platformie. Partia Tuska wystawiała i promowała pedofila

Skazany za pedofilię Krzysztof F. był pełnomocnikiem marszałka Geblewicza, mężem zaufania Rafała Trzaskowskiego, aktywistą LGBT i terapeutą. Kandydował z list PO z hasłem „Dobro powraca”. Marszałek Geblewicz wiedział, że został on zatrzymany i postawiono mu zarzuty pedofilskie, jednak w tej sprawie zapanowała zmowa milczenia w zachodniopomorskiej PO. Mimo że jedna z ofiar – 13 letni chłopiec – to syn znanej parlamentarzystki.

Facebook.com/

Krzysztof F. został skazany przez Sąd Okręgowy w Szczecinie za trzy przestępstwa. Chodziło o czyny pedofilskie, podawanie narkotyków dzieciom i posiadanie znacznej ilości marihuany.

Do tych przestępstw doszło latem 2020 r. Krzysztofowi F., który jest m.in. terapeutą, zostało powierzone pod opiekę rodzeństwo – 13-letni chłopiec i 16-letnia dziewczynka. Mężczyzna nakłaniał dzieci do zażycia marihuany. Chłopiec odmówił, dziewczynka po namowach zgodziła się. Jak ustalił sąd, po tym Krzysztof F. wykorzystał seksualnie chłopca. 

Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód skazał Krzysztofa F. za doprowadzenie małoletniego, w wieku 13 lat, do innej czynności seksualnej (inna czynność seksualna to zachowanie seksualne niebędące obcowaniem płciowym – przyp. red.) oraz udzielanie małoletniemu i innej małoletniej substancji odurzających, również za posiadanie tych substancji. Za te czyny mężczyzna został skazany na karę łączną 4 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności.
- mówił sędzia Tomasz Szaj, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Krzysztof F. to osoba publiczna i bardzo dobrze znana w wielu środowiskach na Pomorzu Zachodnim. Jego ojciec przed laty był marszałkiem województwa zachodniopomorskiego. Karierę polityczną rozpoczynał w PZPR, potem kolejno był w SLD i Platformie Obywatelskiej.

Skazany pedofil przez wiele lat pracował w urzędzie marszałkowskim. Początkowo jako inspektor, potem już dyrektor Wydziału Współpracy Społecznej. Przez lata zajmował się profilaktyką uzależnień u dzieci i osób dorosłych. Był wojewódzkim ekspertem do spraw informacji o narkotykach i narkomanii. Marszałek Olgierd Geblewicz powołał go następnie na pełnomocnika do spraw rozwiązywania problemów uzależnień. Podczas zatrzymania policja zabezpieczyła hurtową ilość marihuany – 339 gramów.

Krzysztof F. kandydował także z list Platformy Obywatelskiej w 2018 r. do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, a jako hasło wyborcze wybrał sobie słowa „Dobro powraca”. Wspierał także kampanię wyborczą Rafała Trzaskowskiego i był jego mężem zaufania.

Pracował jako psychoterapeuta i często jako ekspert występował w mediach

Moja praca zawodowa i terapeutyczna to obszary bardzo trudne, często związane z ludzką krzywdą i cierpieniem. Uzależnienie, przemoc, dyskryminacja, wykluczenie społeczne.
- mówił w jednym z wywiadów.

Znany był także jako aktywista LGBT. Walczył z nietolerancją i prześladowaniem osób o odmiennej orientacji seksualnej. Był współzałożycielem Stowarzyszenia Równość na Fali, które początkowo działało jako Kampania przeciw Homofobii Szczecin. Działalność stowarzyszenia jest dotowana przez marszałka Olgierda Geblewicza.

Choć w środowisku Platformy Obywatelskiej było wiadomo, że Krzysztof F. został najpierw zatrzymany, a następnie skazany za pedofilię i narkotyki – przez 2 lata panowała w tej sprawie zmowa milczenia. Marszałek i jednocześnie szef struktur PO na Pomorzu Zachodnim Olgierd Geblewicz przyznał, że wiedział o pedofilii Krzysztofa K. od dwóch lat. 

„Krzysztof F. od dnia 30 września 2020 r. nie pełni funkcji pełnomocnika ani żadnej innej związanej z pracą na rzecz Urzędu Marszałkowskiego. Został odwołany natychmiast po zatrzymaniu i przedstawieniu mu zarzutów”.
- napisał w wydanym wczoraj oświadczeniu.

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#Gazeta Polska Codziennie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Tomasz Duklanowski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo