Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

"Gazeta Polska Codziennie" ujawnia: Pół miliona dla Matczaka

Instytucja podlegająca ministrowi ds. nauki i szkolnictwa wyższego okazała się bardzo hojna dla prof. Marcina Matczaka. Prawniczy autorytet totalnej opozycji i sprzyjających jej mediów występuje przeciwko reformie wymiaru sprawiedliwości, a dodatkowo dał się poznać opinii publicznej jako człowiek niskiej kultury i niewygórowanej wiedzy prawniczej.

prof. Marcin Matczak
youtube.com/printscreen

Jak czytamy na stronie Narodowego Centrum Nauki, instytucja ta została powołana do wspierania wysokiej jakości badań naukowych w Polsce. Dyrektora NCN powołuje minister ds. nauki i szkolnictwa wyższego. Właśnie z tej instytucji 538 927 zł na projekt „Jak uczynić interpretację prawniczą bardziej obiektywną. Zastosowanie naturalistycznej filozofii języka do prawa” otrzymał prof. Marcin Matczak z Uniwersytetu Warszawskiego.

Cel, jaki przyświeca NCN, jest na pewno wzniosły, jednak można mieć wątpliwości co do prawniczych kwalifikacji prof. Matczaka. W maju br. portal Salon24.pl opisał, jak Matczak z prof. Wojciechem Sadurskim, innym prawniczym guru totalnej opozycji, dali się wciągnąć w pułapkę zastawioną na Twitterze przez internetowego trolla. Sprawa dotyczyła wyboru Małgorzaty Manowskiej na I prezes Sądu Najwyższego.

„Prezydent RP, wyznaczając panią Małgorzatę Manowską na PP SN, naruszył wiele przepisów – napisał jednoznacznie niejaki »Ryszard«, który podał się za konstytucjonalistę i wykładowcę Uniwersytetu Warszawskiego. Konto na Twitterze założono w maju 2020 roku, a w dodatku profil odsyła do strony TVN24 i sugeruje konto satyryczne” – czytamy na Salon24.pl. Internauta wymienił tu kilka przepisów.

„Zacytowane artykuły pochodziły z ustawy o prawie lotniczym” – napisano na witrynie, jednak Matczak
i Sadurski przekazali fake newsa dalej.

Matczak dał się poznać także jako człowiek o niskiej kulturze osobistej. Na Niezależnej.pl możemy przeczytać o jego skandalicznym wpisie na Twitterze z września 2018 r., który był skierowany do jednego z popularnych blogerów. „Kiedyś mówiłeś, że twoja córka idzie na prawo do Wrocławia, prawda? Wyślę ten twój defekacyjny tekst moim kolegom z Wy- działu i poproszę, żeby go omówili na zajęciach w Jej grupie jako przykład mowy nienawiści. Zobaczymy, jak będziesz piszczał, jak wróci do domu” – napisał Matczak. Jak skomentował to wówczas publicysta „Gazety Polskiej” Adrian Stankowski, wtedy rzecznik praw obywatelskich powinien z urzędu zająć się sprawą obrzydliwego wpisu, starając się pozbawić Matczaka wszelkich tytułów zawodowych.

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie, niezalezna.pl,

 

#Gazeta Polska Codziennie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Paweł Tunia
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo