Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

1 sierpnia - zaśpiewaj z nami dla Powstańców Warszawskich! W weekendowej "Gazecie Polskiej Codziennie" - śpiewnik

1 sierpnia zapraszamy na wspólne śpiewanie patriotycznych, powstańczych pieśni z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Specjalnie na tę okoliczność, do weekendowej "Gazety Polskiej Codziennie" dołączony jest śpiewnik.

Przed nami 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Tradycyjnie już zapraszamy 1 sierpnia po godz. 17 przed bramę główną cmentarza Powązkowskiego w Warszawie na wspólne odśpiewanie pieśni patriotycznych.

Piosenki i pieśni towarzyszyły polskim żołnierzom od zawsze. Zagrzewały do walki, dodawały otuchy, koiły ból i cierpienie i chyba najważniejsze – dawały nadzieję. Tworzono je dla podtrzymania ducha narodu. Spotkania z powstańczymi pieśniami, choć co roku mają podobny przebieg, niezmiennie są bardzo podniosłymi chwilami w życiu tych, którzy chcą uczcić pamięć bohaterskich powstańców.

Muzyczne spotkanie w hołdzie powstańcom warszawskim poprowadzi Paweł Piekarczyk. Wraz z nim pieśni wykonywać będzie Bartłomiej Kurowski. 

– Dla mnie to jedna z najważniejszych chwil w roku – spotkanie z Powstańcami, z Państwem, przekazywanie tradycji dzieciom – bardzo wiele tam otrzymuję. Oddajmy cześć i chwałę Bohaterom! 

– zachęca do udziału we wspólnym śpiewaniu Paweł Piekarczyk.

W weekendowym wydaniu „Codziennej” dodatek specjalny: śpiewnik pieśni powstańczych. W repertuarze m.in. pieśni: „Serce w plecaku”, „O Barbaro”, „Marsz Mokotowa”, „Hymn Plutonu Felek”, „Marsz Żoliborza”, „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, „Pałacyk Michla”.

Zachęcamy także do dołączenia do wydarzenia na Facebooku - KLIKNIJ TUTAJ 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mn
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo