Gazeta Polska: Tygrys bez pazurów. MON rządzą Cezary Tomczyk z Mirosławem Różańskim Czytaj więcej!

Emocje meczu Polska - Holandia nie dla widzów internetowego TVP. Transmisja padła już w pierwszych minutach

Wystarczyło kilka minut meczu Polska - Holandia, aby internetowa transmisja TVP Sport przestała działać. Wielkie emocje z pierwszej połowy ominęły wielu odbiorców. Dyrektor nielegalnie przejętej telewizji mówi o ataku cybernetycznym. Internauci wskazują, że jest to próba wytłumaczenia kompromitacji.

Kompromitacja TVP Sport
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

W niedzielę polska reprezentacja gra pierwszy mecz w EURO 2024. Biało-czerwoni stanęli na przeciw Holendrom. Sama pierwsza połowa spotkania dostarczyła kibicom wielu emocji. Ostatecznie w starciu z ogromnymi faworytami 45' minut zakończyło się wynikiem 1-1. Niestety wrażeń nie doświadczyli widzowie, którzy próbowali obejrzeć mecz poprzez internetową transmisję TVP Sport.

Wystarczyło kilka minut od rozpoczęcia meczu, aby stream padł. Czy awaria była spowodowana nie udźwignięciem liczby odbiorców? Dyrektor TVP Sport winę zrzuca na cybernetyczny atak.

"Około godziny 15:00 Telewizja Polska odnotowała atak DDOS przeprowadzony z adresów IP zlokalizowanych na terenie Polski. Po niecałej minucie zaczęliśmy działania przy współpracy z operatorami krajowymi, które doprowadziły do mitygacji ataku. Służby IT przywróciły usługi. Ze swojej strony mogę przeprosić wszystkich kibiców, którzy stracili możliwość śledzenia początku transmisji w Internecie"

– w mediach społecznościowych Jakub Kwiatkowski.

"Nieudolność i kompromitacja"

Sytuacja jest mocno komentowana w sieci. Internauci wskazują, że to nie pierwsza kompromitacja spółki jej nielegalnym przejęciu przez obecną władze. Krytycznie odnoszą się również do tłumaczeń Kwiatkowskiego.

"Hakerska operacja „Polacy chcą obejrzeć mecz”. Faktycznie można było nie przewidzieć zainteresowania meczem. Nieudolność i kompromitacja"

– napisał na portalu x.com dziennikarz "Gazety Polskiej" Piotr Nisztor.

Źródło: niezalezna.pl