Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Telewizja Republika bez prądu po nagłej awarii. Po 15:30 wznowiono nadawanie na żywo

Po godzinie 14.00 doszło do zaskakującej dużej awarii w Warszawie, w wyniku której odcięta od prądu została m.in. Telewizja Republika. Po godzinie 15.00 przywrócono sygnał antenowy, a po 15:30 - wznowiono sygnał na żywo.

TV Republika
Gazeta Polska - Marcin Pegaz/

Według wstępnych ustaleń, po godzinie 14.00 doszło do tajemniczej, dużej awarii prądu, w wyniku której odcięta od energii została Telewizja Republika, mająca swoją siedzibę przy ul. Dzielnej na Woli.

Około godziny 15.00 wznowiono sygnał stacji, a ok. 15:30 pojawił się sygnał na żywo ze studia.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny Telewizji Republika na antenie stacji przekazał, że to pierwsza taka przerwa w nadawaniu od początku istnienia stacji.

- Z tego, co wiemy, to koparka w nagłym remoncie, przecięła kabel zasilający cały kwartał. Ktoś włączyć sygnał ewakuacji, co nie ułatwiło przywraca sygnału

- powiedział Sakiewicz.

Wskazał, że stacja musi być zabezpieczona na przyszłość. - Mamy możliwości nadawania awaryjnego, ale potrzebujemy czasu, by to uruchomić. Teraz także nadajemy awaryjnie, przywracamy do pracy urządzenia i trochę dziś nam to pewnie zdestabilizuje pracy - dodał redaktor naczelny TV Republika.

Sakiewicz zaznaczył, że w trakcie dzisiejszego dnia telewizja ma mieć łączność z USA i serię bardzo ważnych transmisji. - Czujemy się trochę, jak na wojnie - powiedział.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mn
Wczytuję ocenę...
Wideo