Rusza Objazdowe Kino Niezależne „OKNO”

Kongres Mediów Niezależnych uruchamia w wakacje Objazdowe Kino Niezależne „OKNO”.

Kongres Mediów Niezależnych uruchamia w wakacje Objazdowe Kino Niezależne „OKNO”. Założeniem przedsięwzięcia jest dotarcie do społeczeństwa z przekazem, który w mediach głównego nurtu jest przemilczany bądź przekłamany. Zostaną  zaprezentowane filmy dokumentalne i reportaże zrealizowane przez dziennikarzy tzw. drugiego obiegu. Planowane jest łączenie projekcji ze spotkaniem autorskim i rozmowami z bohaterami filmów.

Objazdowe Kino Niezależne dotrze wszędzie tam, gdzie będą chcieli mieszkańcy, zainteresowani  niezależnym i rzetelnym przekazem o tym, co naprawdę dzieje się w naszym państwie. Oferta Kongresu Mediów Niezależnych zawierać będzie filmy i reportaże, którym nie po drodze z poprawnością polityczną prezentowaną w mainstreamowych mediach.

OKNO ma trzy cele:
- dotarcie z prawdą do najdalszych zakątków Polski,
- możliwość zaprezentowania owoców pracy dziennikarzy niezależnych od układów i władzy,
- nawiązanie ogólnopolskiej współpracy między dziennikarzami i mediami tzw. drugiego obiegu w myśl zasady: w jedności siła!


Do udziału w Objazdowym Kinie Niezależnych zaproszeni są zarówno członkowie Kongresu Mediów Niezależnych, jak i autorzy niezwiązani z Kongresem, a chcący zaprezentować swoje dzieła szerszej publiczności. Zgłoszenia filmów i reportaży można przesyłać na adres: okno.zgloszenia@gmail.com.

Zainteresowani przyjęciem w swojej miejscowości Objazdowego Kina Niezależnego proszeni są o pisanie pod adresem: okno.przyjazd@gmail.com.

Krzysztof Czabański
Przewodniczący KMN
                                                                        Prezydium Kongresu Mediów Niezależnych

 Źródło:

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo