Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!
Z OSTATNIEJ CHWILI
Bartosz Lewandowski: Marcin Romanowski podjął decyzję o pozwaniu Donalda Tuska za naruszenie jego dóbr osobistych • • •

Zuckerberg szuka sposobu na konkurencję? Właściciel Facebooka założył konto na... TikToku

TikTok to jedna z najczęściej pobieranych aplikacji na świecie. Wyprzedziła nawet Instagram i Facebook. Założyciel tej ostatniej platformy najwyraźniej postanowił sprawdzić na własnej skórze, co stoi za sukcesem popularnej "apki". Jak donosi Business Insider Mark Zuckerberg posiada potajemne konto na TikToku, którego w 2016 roku próbował bezskutecznie przejąć.

Mark Zuckerberg
Anthony Quintano; creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

Według szacunków, na całym świecie z TikToka korzysta aktywnie około 800 milionów użytkowników. To tuż po Messengerze i WhatsAppie najczęściej pobierana aplikacja. Nic więc dziwnego, że Mark Zuckerberg zainteresowany był przejęciem platformy. 

W 2016 roku rozmowy właściciela Facebooka, WhatsAppa oraz Instagrama zakończyły się rozczarowaniem Zuckerberga. Serwis TikTok trafił bowiem w ręce Chińczyków.

Zuckerberg w tej sytuacji najwyraźniej postanowił jak najlepiej poznać swojego głównego rywala. Jak podaje portal filarybiznesu.pl, posiada on w serwisie TikTok potajemne konto o nazwie @finkd. Profil ten ma być powiązany z kontem Zuckerberga na Instagramie.

Okazuje się, że właściciel Facebooka nie może przeboleć, że wciąż nie udaje mu się pokonać konkurencji z Chin.

Jeden z byłych pracowników Facebooka miał twierdzić, że „Facebook jest tak wkurzony, że TikTok jest jedyną rzeczą, której nie mógł pokonać, że zwrócił się do argumentów geopolitycznych i prawodawców w Waszyngtonie”

- podają filarybiznesu.pl, powołując się na serwis buzzfeednews.com.

Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

 Źródło: filarybiznasu.pl, niezalezna.pl

 

#Mark Zuckerberg #TikTok #Facebook

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo