Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

We Włoszech kwitnie karnawałowa turystyka. Miliony uczestników imprez w Wenecji i nie tylko

We Włoszech kwitnie turystyka karnawałowa, której obroty szacuje się w tym roku na miliard euro. W podróż do miejsc najsłynniejszych karnawałów wyruszy 8 milionów osób - takie dane przedstawiła Ansie w tłusty czwartek krajowa Federacja Turystyki i Handlu.

Karnawał w Wenecji
AldoDK - pixabay.com

Według przedstawionych danych 2,5 miliona turystów zatrzymuje się w hotelach i innych strukturach noclegowych podczas wyjazdów na imprezy karnawałowe. Jest wśród nich milion obcokrajowców.

Wśród najczęściej odwiedzanych obecnie z tej okazji miast jest przede wszystkim Wenecja, gdzie w ostatni weekend karnawału oczekuje się przybycia kilkudziesięciu tysięcy osób. W tym roku poświęcony jest on postaci weneckiego podróżnika Marco Polo w związku z 700. rocznicą jego śmierci.

Popularnością cieszą się też imprezy w Cento i w Comacchio w regionie Emilia-Romania, w Fano w Marche, w Ivrei w Piemoncie, gdzie odbywają się słynne bitwy na pomarańcze oraz w Acireale na Sycylii. W Putignano w Apulii, gdzie świętuje się od 630 lat, karnawał trwa najdłużej; rozpoczął się 26 grudnia.

Już po ostatkach 13 lutego, w sobotę 24 lutego odbędzie się słynna parada w Viareggio w Toskanii z udziałem wielkich kolorowych wozów karnawałowych.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
bm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo