Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

W USA właśnie zakończył się długi weekend. Amerykanie obchodzili Święto Pracy. FOTORELACJA

W USA właśnie zakończył się długi weekend, podczas którego Amerykanie obchodzili Święto Pracy.

Małgorzata Schultz

Dla wielu mieszkańców Los Angeles Dzień Pracy był okazją do wyjścia z domu, po wielu miesiącach izolacji spowodowanej pandemią.

Mieszkanka południowej części tej 4-milionowej aglomeracji, wraz z przyjaciółką przybyła do Hollywood na pokaz filmu. „Przyjechałam obejrzeć film, który właśnie otrzymał nagrody dlatego cieszę się, że tutaj jestem. To mój pierwszy od miesięcy wieczór poza domem" - powiedziała autorce tekstu. „Moja koleżanka pracowała nad filmem, który zaraz obejrzymy. Ja także przez bardzo długi czas byłam na kwarantannie, także to wielka radość tutaj być,” dodała.

Pierwszy poniedziałek września, to w USA pożegnanie lata i dla wielu, ostatnia w tym sezonie podróż.

Dla pary z Florydy był to czas kinowych wrażeń. „Właśnie obejrzeliśmy film, przyjechaliśmy tutaj na cały tydzień i na razie świetnie się bawimy,” podzieliła się swoimi odczuciami z autorką tekstu, turystka z Miami.

Aleja Gwiazd przyciąga kinomanów z różnych zakątków świata i Ameryki. „Przyjechaliśmy z Oregonu. Ja już tutaj byłam, ale dla moich dzieci to pierwsza wizyta w Los Angeles. Cieszymy się, że tutaj jesteśmy i możemy zobaczyć atrakcje, które Hollywood ma do zaoferowania,” stwierdziła matka podróżująca z nastoletnimi synami.

Chińskie Kino zwiedzali też urlopowicze z północnej Kalifornii.

Mężczyzna podróżujący wraz rodziną z miejscowości Tracy, oddalonej od Los Angeles o prawie 500 kilometrów powiedział, że był to intensywny weekend:

„Jesteśmy tutaj bardzo zajęci, na razie zobaczyliśmy znak Hollywood i spacerowaliśmy po bulwarze, oglądając gwiazdy słynnych aktorów.”

Świąteczny weekend to także w Stanach Zjednoczonych czas zakupów i obniżek na wiele towarów. Właściciele sklepów i punktów gastronomicznych usiłują przyciągnąć klientów atrakcyjnymi cenami, aby naprawić straty spowodowane przez pandemię. Tradycyjnie największe zniżki oferowane są przy zakupie materacy i łóżek, ubrań szczególnie dla dzieci i młodzieży, które właśnie rozpoczęły naukę. Nie brak też wyprzedaży artykułów gospodarstwa domowego, samochodów i sprzętu elektronicznego.

Wiele sklepów oferuje 25% zniżki, a niektóre nawet 50%, na towary zakupione do końca dnia.

„Labor Day,” to święto federalne i dzień wolny od pracy, nieczynne są urzędy, szkoły i banki.

Pierwszy poniedziałek września obchodzony jest w USA, jako Święto Pracy od 1882 roku.

W 1894 Kongres przegłosował ustawę, formalizując obchody Dnia Pracy. Wybór września nie był przypadkowy, nie chciano skojarzeń oraz łącznia amerykańskiego święta z Dniem Pracy uchwalonym przez Międzynarodówkę, zaledwie rok wcześniej.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Małgorzata Schulz
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo