Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

W Tatrach zamknięte szlaki turystyczne

Z powodu intensywnych opadów deszczu i podtopień władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zdecydowały o zamknięciu niektórych szlaków turystycznych.

pixabay.com

Wezbrane potoki spowodowały zerwanie bądź uszkodzenie niektórych mostów na tatrzańskich szlakach. Występujące z koryt potoki spowodowały zalania szlaków. Zamknięte są: szlak z Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów Polskich; mostek przy Wielkim Stawie w Dolinie Pięciu Stawów Polskich; odcinek ścieżki nad Reglami z Polany Małołąckiej do Przysłopu Miętusiego; szlak przez Dolinę Małej Łąki na przełęcz Kondracką; szlak z Kuźnic na Przełęcz między Kopami przez Dolinę Jaworzynki; szlak na Kasprowy Wierch z Kuźnic przez Myślenickie Turnie; szlak z Murowańca do Czarnego Stawu; szlak z Brzezin do Murowańca; szlak z Murowańca na Rówień Waksmundzką.

Z powodu wysokiego stanu wody został podtopiony popularny szlak wokół Morskiego Oka. Przejście wokół jeziora jest niemożliwe. Zamknięty jest też szlak z Morskiego Oka na Rysy.

Częściowo zalana została Jaskinia Mroźna, która będzie nieczynna do odwołania.

Władze TPN apelują o niezbliżanie się do górskich potoków. Na co dzień spokojne strumienie zamieniły się w rwące potoki.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Tatry #szlaki #Ulewy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo