Gazeta Polska UJAWNIA: ochroniarz Jaruzelskiego „silnym człowiekiem” Tuska! Czytaj więcej!

Turystów mniej, ale wydatki zbliżone. Hiszpania nadal odczuwa skutki pandemii

W lipcu 2022 r. do Hiszpanii przybyło ponad 9,1 mln zagranicznych turystów, czyli o blisko milion mniej w porównaniu do lipca przedpandemicznego 2019 r. Wydatki wczasowiczów były jednak zbliżone - wynika z danych opublikowanych w piątek przez hiszpański Narodowy Instytut Statystyczny (INE).

pixabay

Według danych udostępnionych przez INE w lipcu br. w Hiszpanii wczasowało o 106,2 proc. obcokrajowców więcej niż rok wcześniej.

Wysokie okazały się także wpływy od zagranicznych turystów. Łącznie w lipcu 2022 r. wydali oni w Hiszpanii 11,8 mld euro, czyli o 127 proc. więcej w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku.

Wydatki zagranicznych urlopowiczów, jak odnotowało INE, były podczas tegorocznego lipca równie wysokie co w lipcu przed pandemią COVID-19 - mimo niższej niż w 2019 r. o około milion liczby turystów. Według kierownictwa urzędu to skutek postępującej inflacji.

W lipcu br. najwięcej turystów przybyło do Hiszpanii z Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec - odpowiednio 1,9 mln, 1,4 mln oraz 1,1 mln osób.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo