Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

"The Second Act". Ta komedia zainauguruje 77. festiwal w Cannes

Pokaz komedii "The Second Act" Quentina Dupieux zainauguruje w maju 77. festiwal filmowy w Cannes - poinformowali w środę organizatorzy wydarzenia. W obsadzie znaleźli się m.in. Lea Seydoux, Vincent Lindon i Louis Garrel.

"The Second Act"
Plakat filmu - "The Second Act"

Jak podkreślili organizatorzy festiwalu w Cannes, Quentin Dupieux to filmowiec, który "stawia na wolność - w tonie, formie i temacie. "W swoim już obszernym dorobku (13 filmów pełnometrażowych w ciągu 17 lat) uwolnił się od konwencji. Ustanowił absurd jako gatunek sam sobie i wstrząsnął wszystkimi, czego doskonałym przykładem jest także The Second Act" - stwierdzili.

W centrum swojego nowego filmu - czytamy - Dupieux umieścił Florence, która chce przedstawić swojemu ojcu Davida - mężczyznę, którego kocha całym sercem. "Jednak David nie jest jednak zainteresowany Florence i najchętniej rzuciłby ją w ramiona swojego przyjaciela Willy'ego. Czwórka bohaterów spotyka się w restauracji na odludziu" - podano w komunikacie.

W obsadzie znaleźli się Lea Seydoux, Vincent Lindon, Louis Garrel, Raphael Quenard i Manuel Guillot. Film, który 14 maja oficjalnie zainauguruje 77. festiwal w Cannes, zostanie zaprezentowany pozakonkursowo. Tego samego dnia obraz trafi do francuskich kin.

W grudniu ub.r. poinformowano, że przewodniczącą jury konkursu głównego będzie amerykańska reżyserka Greta Gerwig. "To oczywisty wybór, ponieważ Greta Gerwig uosabia odnowę światowego kina, dla którego Cannes jest co roku zarówno prekursorem, jak i deską rozdzielczą. Poza siódmą sztuką jest ona również przedstawicielką ery, w której przełamuje się bariery i miesza gatunki" - stwierdzili prezydentka festiwalu Iris Knobloch i delegat generalny Thierry Fremaux.

Zaznaczyli, że "w ciągu niespełna piętnastu lat Greta Gerwig zdobyła uznanie w kinie amerykańskim i światowym". "Wczoraj ambasadorka niezależnego kina amerykańskiego, dziś znajduje się w gronie twórców, którzy odnieśli światowy sukces kasowy. Grecie Gerwig udaje się łączyć to, co wcześniej uważano za nie do pogodzenia: dostarczanie arthouse'owych hitów, zmniejszanie przepaści między sztuką a przemysłem, eksplorowanie zręcznie i dogłębnie współczesnych kwestii feministycznych" - zwrócili uwagę.

Pełny program wydarzenia poznamy w czwartek 11 kwietnia. 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo