Sztuka immersyjna dąży do pełnego zanurzenia odbiorcy w doświadczaniu dzieła. W przeciwieństwie do tradycyjnych form, gdzie widz jest raczej biernym obserwatorem, sztuka ta angażuje zmysły i emocje. Celem jest stworzenie wrażenia, że odbiorca znajduje się w samym centrum dzieła, a nie tylko je ogląda - podają organizatorzy. Charakterystyczne dla sztuki immersyjnej jest także wykorzystanie nowoczesnych technologii, jak wirtualna czy rozszerzona rzeczywistość, projekcje 3D i dźwięk przestrzenny.
Teraz nowinka technologiczna zawitała również do stolicy. W warszawskim centrum handlowym Promenada, zagościł właśnie największy w Polsce ekran LED do tego rodzaju pokazów, który płynnie przechodzi między ścianą a sufitem obiektu tworząc wyjątkową strefę Promenada Digital Art Space. Od teraz podczas codziennych zakupów można podziwiać pokazy multimedialne.
- Projekt Promenada Digital Art Space i pokazy sztuki immersyjnej planowaliśmy od dawna. To innowacyjne rozwiązanie stworzone z myślą o odwiedzających, które ma zapewnić nie tylko niesamowite doświadczenie, ale przede wszystkim „wpuścić” sztukę do przestrzeni komercyjnej
- mówi Małgorzata Komarczuk z Group Head of Marketing, G City Europe.