Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Stawiają na "tradycję i oryginalność". W Alicante wystawiono największą na świecie szopkę bożonarodzeniową

Na głównym placu hiszpańskiego miasta Alicante stanęła największa na świecie szopka bożonarodzeniowa z gigantycznymi figurami Świętej Rodziny. Składa się z mierzącej ponad 17 metrów wysokości postaci św. Józefa, Maryi o wysokości 10,5 metra oraz Dzieciątka Jezus mierzącego ponad trzy metry.

Szopka w Alicante
PrtSc/lasprovincias.es - PrtSc/lasprovincias.es

Do szopki dołączono postacie Trzech Króli: ponad 16-metrowego Baltazara, prawie 16-metrowego Kacpra i 11-metrowego Melchiora.

Hiszpańskie media opublikowały zdjęcia największej na świecie szopki. Powierzchnia, którą zajmuje cała konstrukcja - ponad 180 tys. metrów kwadratowych - należy do największych zarejestrowanych dotychczas w przypadku szopek bożonarodzeniowych. Figury wykonał z tworzyw sztucznych i żelaza artysta Jose Manuel Garcia Esquiva. Koszt tego dzieła wyniósł prawie 150 tys. dolarów.

Monumentalną stajenkę uzupełnia sześć figur aniołów, mierzących od 8 do 9 metrów, rozmieszczonych na głównych ulicach i placach miasta.

Szopka została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa w 2019 roku i od tamtego czasu nikt nie pobił tego rekordu. Od czterech lat jest jedną z największych atrakcji świątecznych Alicante, a w 2023 roku stanowi część turystycznego "szlaku bożonarodzeniowego" pod hasłem: "Alicante, Twoje najlepsze Boże Narodzenie".

Wiceburmistrz Manuel Villar podkreślił podczas otwarcia szopki, że władze miasta stawiają na "tradycję i oryginalność".

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo