Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Śniadaniowy przysmak przypominający wulkan. Ten rogalik kosztuje... 100 euro! [WIDEO]

100 euro kosztuje zapewne najdroższy śniadaniowy rogalik, czyli cornetto we Włoszech. Można go kupić w Neapolu i jest dziełem znanego cukiernika. Wypiek został nazwany "Magma", a jego inspiracją jest Wezuwiusz. Czarny rogalik przypomina wulkan, a dla wzmocnienia efektu posypany jest "popiołem".

Rogalik Magma
PrtSc/facebook.com/zioroccolabstor - PrtSc/facebook.com/zioroccolabstor

"Wulkanicznego" rogalika w limitowanej wersji oferuje mistrz cukiernictwa Rocco Cannavino, który zaprosił do współpracy znanego neapolitańskiego szefa kuchni Francesco Sodano.

Poranny przysmak w bardzo nietypowym wydaniu wykonany jest z całkowicie czarnego ciasta francuskiego, które zostało zabarwione węglem roślinnym - wyjaśnił Cannavino. "Magma" nadziewana jest kremem z mleka bawolic o smaku cytrynowym. W samym środku znajduje się marmolada z cytryn; także czarna, bo poddana procesowi utlenienia przez szefa kuchni. Rogalik udekorowany jest szarym popiołem jadalnym.

Cenny wypiek sprzedawany jest na specjalnej paterze przykrytej kloszem. Przekazał je szopkarz z Neapolu Marco Ferrigno, który do takiego właśnie opakowania wkłada swoje szopki. Całość zamykana jest w pudle w kształcie przypominającym Wezuwiusza.

Dochód ze sprzedaży "Magm" zostanie przekazany organizacji, niosącej pomoc bezdomnym w Neapolu - zapowiedziano w cukierni, w której przyjmowane są zapisy na czarne rogaliki. 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo