Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Norweska poczta poszła na całość. Świętego Mikołaja przedstawili jako... geja [WIDEO]

Norweska poczta Posten Norge opublikowała świąteczną reklamę, w której Święty Mikołaj przedstawiony został jako homoseksualista. Do ideologicznej propagandy wykorzystywane są nawet postacie świętych. Poczta tłumaczy się, że działa na rzecz "różnorodności, równości i praw człowieka".

Święty Mikołaj został przedstawiony jako homoseksualista
screen z Youtube.com @Posten

Spot zatytułowany jest "Kiedy Harry spotkał Świętego Mikołaja" - bohaterem klipu jest mężczyzna, który czeka na przybycie Świętego Mikołaja. Tytułowy Harry pisze list do Mikołaja, że zamiast prezentów, chce, by Mikołaj był z nim. W końcu oglądający reklamę mogą zobaczyć... pocałunek Harrego i Świętego Mikołaja. 

Na końcu pojawia się napis: "W 2022 roku minie 50 lat, odkąd można w Norwegii legalnie kochać kogokolwiek się chce".  

Co takie pokazanie Świętego Mikołaja mogło mieć na celu? Norweska poczta twierdzi, że jest odpowiedzialna "za aktywną pracę na rzecz różnorodności, równości i podstawowych praw człowieka", dlatego postawiono na taki przekaz. 

Najwyraźniej niektórzy zapominają, że Święty Mikołaj to święty katolicki i prawosławny. Według średniowiecznej hagiografii żył na przełomie III i IV wieku, był biskupem Miry w Licji, wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym. O znaczeniu świąt Bożego Narodzenia dla katolików, wydawałoby się, że również nie trzeba przypominać. Szkoda tylko, że takie postacie, jak Święty Mikołaj, są wykorzystywane do ideologicznych akcji w okresie świątecznym. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Norwegia #poczta #święty Mikołaj

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wideo