Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Ponad 20 kobiet, rowerowa pasja i chęć pomagania. Ruszyła zbiórka na rehabilitację wcześniaków - #baberkichallenge

Z Łodzi w 100-kilometrową trasę wyruszyły kolarki z grupy BABERKI NA SZOSACH_CREATOBIKE, które pod hasłem #baberkichallenge będą zachęcać do zbierania pieniędzy na rehabilitację dzieci przedwcześnie urodzonych. Baberki zachęcają do podjęcia wyzwania inne ekipy.

zdjęcie ilustracyjne,
pixabay.com/esudroff

Ponad dwadzieścia kobiet w różnym wieku, które łączy rowerowa pasja i chęć pomagania, wyruszyło w sobotę rano sprzed siedziby Fundacji Kolorowy Świat w Łodzi, prowadzącej ośrodek Otulinka, oferujący bezpłatną i kompleksową opiekę dla dzieci przedwcześnie urodzonych oraz zagrożonych zaburzeniami rozwoju.

"Akcja polega na tym, że przejedziemy w sobotę 100 kilometrów na rowerach, jednocześnie zbierając pieniądze na rzecz Fundacji Kolorowy Świat, na funkcjonowanie ośrodka Otulinka. Znamy tę fundację, wiemy, czym się zajmuje i postanowiłyśmy połączyć naszą pasję rowerową z czymś dobrym"

- powiedziała przed startem jedna z Baberek Agnieszka Orzechowska.

Baberki wyruszyły z Łodzi w kierunku Głowna; do miasta powrócą natomiast przez teren Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Zaplanowały, że będzie to przejażdżka niezbyt szybkim tempem i trasę 100 km chcą pokonać w ciągu ok. 4 godzin.

"Dla nas najważniejsza będzie dziś jazda w grupie, pokazanie, że jesteśmy kobietami i się wspieramy - nie tylko na trasie, ale również w życiu"

- dodała Orzechowska.

Członkinie grupy będą zapraszać do podjęcia wyzwania inne grupy kolarskie. Chcą, aby o #baberkichallenge dowiedziało się jak najwięcej osób - tak, aby udało im się zebrać kwotę zapewniającą wcześniakom w Otulince kolejny rok bezpłatnej rehabilitacji. Przyświeca im też idea promocji kolarstwa wśród kobiet.

"Nasi podopieczni wymagają kompleksowej rehabilitacji, by uniknąć dożywotniej niepełnosprawności. Na stronie https://www.siepomaga.pl/baberkichallenge można dokonać dowolnej wpłaty - zachęcamy gorąco, nawet małe kwoty mogą nam pomóc. Wcześniaków rodzi się coraz więcej - już jedno na dziesięcioro dzieci przychodzi na świat przedwcześnie"

- wyjaśniła Anna Saletra z Fundacji Kolorowy Świat.

Przez trzy lata działania prowadzonej przez Fundację Otulinki z bezpłatnej i specjalistycznej opieki terapeutyczno-medycznej skorzystało już ponad 300 wcześniaków i ich rodzin. Opieką otaczane są noworodki zaraz po opuszczeniu oddziału neonatologicznego aż do ukończenia 4 miesiąca życia (wieku skorygowanego). Najmłodsi pacjenci korzystają z bezpłatnej terapii prowadzonej przez zespół specjalistów: lekarzy rehabilitacji, neurologopedów, fizjoterapeutów, a ich rodzice z wsparcia psychologicznego.

"Po wyjściu wcześniaka ze szpitala, gdzie dziecko ma zapewnioną specjalistyczną opiekę, rodzice właściwie zostają sami z problemem zapewnienia im odpowiedniej opieki. My jesteśmy z nimi tak długo, dopóki potrzebna jest rehabilitacja. Otulinka opiekuje się dziećmi do 4. miesiąca życia, ale jest u nas także przedszkole i szkoła, gdzie rehabilitacja jest kontynuowana"

- podkreśliła Saletra.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

bm
Wczytuję ocenę...
Wideo