Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Senior z Włoch ukończył studia w wieku 102 lat

W wieku 102 lat pochodzący z Włoch senior otrzymał dyplom ukończenia studiów na wydziale chemii farmaceutycznej. Mężczyzna czekał na to 75 lat, ponieważ z powodów biurokratycznych nie uznano mu praktyk. Ceremonia odbyła się zdalnie i była transmitowana w domu opieki dla seniorów w Pordenone, gdzie mieszka sędziwy absolwent.

Senior
Steve Buissinne - pixabay.com

Lokalny dziennik „Messaggero Veneto” podał w sobotę, że uroczystość zorganizował uniwersytet w Modenie, gdzie urodził się Gianluigi Giovetti i gdzie w 1947 roku ukończył studia na wydziale chemii. Wtedy również postanowił podjąć następne studia na wydziale chemii farmaceutycznej, by pracować w rodzinnej aptece.

Jednak z powodu biurokracji - jak wyjaśniła gazeta - nie uznano mu wówczas praktyk w laboratorium i z tego powodu nie mógł przystąpić do końcowego egzaminu.

Troje dzieci seniora skontaktowało się z uniwersytetem, by w jego imieniu podjąć starania o przyznanie mu dyplomu. Uczelnia przystąpiła do wyjaśnienia okoliczności tej sytuacji i po kontroli postanowiła przyznać mu dyplom ukończenia i drugiego kierunku. Przedstawiciele uniwersytetu podkreślili, że doceniają zamiłowanie sędziwego mężczyzny do nauki i jego szacunek dla wartości dyplomu.

Senior w czasie ceremonii online pozdrowił swoją dawną uczelnię słowami: „Jako 102-latek mówię wam: niech żyje życie!”

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Włochy #100-latek

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo