Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Nowa Zelandia oburzona. Zoo w Miami przeprasza za złe traktowanie ptaka kiwi

Opublikowany w internecie film ze "spotkań z kiwi" w zoo w Miami wzbudził oburzenie w Nowej Zelandii. Na nagraniu stanowiący symbol wysp prowadzący nocny tryb życia ptak jest głaskany przez zwiedzających w jasnym świetle. - To nie było właściwe, obraziliśmy cały naród - przeprosił rzecznik amerykańskiego zoo.

Ptak kiwi
By Stewart Nimmo - Released under a CC BY-SA 4.0 licence by Development West Coast as part of the West Coast Wikipedian at Large project., CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=94641030

"On lubi być głaskany, jest jak szczeniak" - mówi opiekun ptaka na opublikowanym we wtorek w mediach społecznościowych nagraniu. Zwiedzający, którzy za 25 dolarów wykupili "spotkanie z kiwi", otaczają jasno oświetlony stół, na którym umieszczono zwierzę, głaszczą je i karmią.

Kiwi zostało przekazane ogrodowi zoologicznemu w Miami w dobrej wierze, z nadzieją, że będzie tam chronione tak jak w Nowej Zelandii - powiedział nowozelandzkiemu radiu Paora Haitana, działacz na rzecz ochrony środowiska i lider społeczności maoryskiej. Haitana był członkiem delegacji, która w 2019 r. podarowała kiwi zoo; zwierzę zostało nazwane Paora na jego cześć.

Te ptaki powinny być trzymane w ciemności, takie traktowanie budzi bardzo poważne wątpliwości, jasne światło może uszkodzić wzrok kiwi - dodał Haitana.

Kiedy tylko zobaczyłem to nagranie, zdałem sobie sprawę z tego, że popełniliśmy poważny błąd i obraziliśmy cały naród - przekazał mediom Ron Magill, dyrektor ds. komunikacji zoo w Miami. Jest mi wstyd, organizacja tych spotkań nie była właściwa - uzupełnił.

"Spotkania z kiwi", reklamowane przez ogród zoologiczny jako atrakcja, która "będzie zawsze cieszyć", zostały wycofane z oferty.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
bm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo