Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Muzyka sprawia, że mężczyźni wydają się atrakcyjniejsi

Muzyka towarzyszy nam niemalże każdego dnia. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niej życia. Naukowcy z Uniwersytetów w Wiedniu i Insbrucku postanowili sprawdzić, czy dźwięki wpływają na atrakcyjność fizyczną. Wyniki ich badań, które opublikowano na łamach czasopisma \"PLoS ONE\" wskazują, że muzyka sprawia, że mężczyźni wydają się być atrakcyjniejsi w oczach kobiet.

instagram.com/shawnmendes

Karol Darwin twierdził, że zdolność do grania na instrumentach i śpiewania świadczy o dobrych genach. Umiejętności te miały ułatwiać znalezienie partnera. Badacze z Institute for Basic Psychological Research and Research Methods w Wiedniu postanowili sprawdzić ile jest prawdy w tezie Darwina.

Naukowcy przeprowadzili eksperyment, w którym zbadano znaczenie muzyki dla oceny urody płci przeciwnej. 

Uroda twarzy to jedna z najbardziej istotnych cech, które wpływają na nasz wybór partnera, chcieliśmy się przekonać na ile muzyka może zmienić jej postrzeganie 

- tłumaczy współautor pracy, Helmut Leder, psycholog z Uniwersytetu w Wiedniu. 

W literaturze psychologicznej są dowody na to, że w przypadku kolejno doświadczanych bodźców korzystne wrażenia mogą się wzmacniać. Odbiór pierwszego z nich - w tym wypadku muzyki - może wywoływać emocje, podniecenie, które potem przypisujemy wrażeniu na widok drugiego, na przykład czyjejś urody - mówi współautorka pracy, Manuela Marin. - Ten przeważnie podświadomy mechanizm może wpływać na nasze decyzje, choćby właśnie przy wyborze partnera - dodaje. 

Uczestnikom eksperymentu pokazywano zdjęcia różnych osób płci przeciwnej, jednocześnie puszczając muzykę. Część zdjęć pokazywano w ciszy. Ochotnicy mieli ocenić atrakcyjność każdej z osób i zadeklarować, czy byłyby skłonne się z nią umówić.

Okazało się, że pod wpływem muzyki kobiety oceniają twarze mężczyzn jako bardziej atrakcyjne. Szczególnie przy dźwiękach złożonych i stymulujących.

Co ciekawe, na mężczyzn muzyka nie działa w ten sam sposób co na kobiety. Zatem to panowie mają szansę zwiększyć swoją atrakcyjność w oczach kobiet. Warto przemyśleć zaproszenie wybranki na koncert.

 Źródło: rmf24.pl, niezalezna.pl

 

#muzyka #mężczyźni #atrakcyjność

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo