Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Księżna Kate walczy z chorobą. We wpisie dziękuje za wsparcie i zapewnia: jest postęp

Brytyjska księżna Kate poinformowała w piątek, że są postępy w leczeniu jej nowotworu, w związku z czym weźmie udział w sobotniej paradzie wojskowej z okazji urodzin króla Karola III, ale ostrzegła, że terapia może potrwać jeszcze kilka miesięcy.

Księżna Kate
KensingtonRoyal - x.com

Będzie to pierwsze publiczne wydarzenie z udziałem żony następcy tronu, księcia Williama, od czasu, gdy w połowie stycznia przeszła operację jamy brzusznej, a piątkowe oświadczenie jest najbardziej znaczącą informacją na temat stanu jej zdrowia od czasu, gdy 22 marca przekazała, że wykryto u niej nowotwór. Nadal jednak nie wiadomo o jaki rodzaj nowotworu chodzi.

W oświadczeniu księżna podziękowała za wszystkie otrzymane w ostatnich miesiącach wyrazy wsparcia i napisała: "Robię duży postęp, ale jak każdy, kto przechodzi chemioterapię wie, że są dobre i złe dni. W te złe dni czujesz się słaba, zmęczona i musisz pozwolić swojemu ciału odpoczywać. Ale w dobre dni, kiedy czujesz się silniejsza, chcesz jak najlepiej wykorzystać dobre samopoczucie".

"Moje leczenie trwa i potrwa jeszcze kilka miesięcy. W dni, gdy czuję się wystarczająco dobrze, z radością angażuję się w życie szkolne, spędzam czas na zajęciach, które dodają mi energii i pozytywnego nastawienia, a także zaczynam trochę pracować w domu. Z niecierpliwością czekam na udział w Paradzie Urodzinowej Króla w ten weekend z moją rodziną i mam nadzieję, że dołączę do kilku publicznych wydarzeń w okresie letnim, ale jednocześnie wiem, że jeszcze nie wyszłam na prostą"

- zastrzegła.

Oświadczeniu towarzyszy zdjęcie księżnej wykonane w pobliżu posiadłości w Windsorze, w której mieszka wraz z księciem Williamem i trójką ich dzieci.

Podczas Trooping the Colour, parady wojskowej połączonej z przeglądem wojsk, która jest głównym elementem obchodów oficjalnych urodzin brytyjskich monarchów, księżna Kate będzie wraz z dziećmi w karecie, a następnie wraz z resztą rodziny królewskiej pojawi się na balkonie Pałacu Buckingham, aby pozdrowić zgromadzonych. Rzecznik Pałacu Buckingham przekazał, że król jest "zachwycony tym, że księżna może uczestniczyć w jutrzejszych wydarzeniach". Karol III sam też przechodzi leczenie z powodu nowotworu i również będzie uczestniczył w paradzie w karecie, a nie jak to było w zeszłym roku, konno.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo