Gazeta Polska UJAWNIA: ochroniarz Jaruzelskiego „silnym człowiekiem” Tuska! Czytaj więcej!

Komicy, satyrycy, aktorzy na audiencji u papieża. Wśród nich: Whoopi Goldberg

Poczucie humoru to łaska, o którą proszę codziennie - powtarza papież Franciszek, który na piątek zaprosił do Watykanu około stu artystów: komików, aktorów komediowych, satyryków. Są wśród nich Amerykanie Jimmy Fallon i Whoopi Goldberg, włoscy aktorzy Carlo Verdone i Cristian De Sica.

Whoopi Goldberg
Photographer is Daniel Langer, dlanger on flickr.com - Wikimedia Commons

W związku z audiencją dla przedstawicieli świata komedii i satyry z wielu krajów przypomniano też słowa papieża sprzed roku: „Sztuka komizmu może przyczynić się do tego, że świat będzie bardziej empatyczny i solidarny”.

„Samo Pismo Święte - dodał wtedy Franciszek - jest bogate w momenty ironii, w których wyśmiewa się pychę samowystarczalności, nadużycia, niesprawiedliwość”.

Wśród gości zaproszonych przez papieża do Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiej znaleźli się między innymi aktorka komediowa z Argentyny Malena Guinzburg, francuski aktor Francois Cluzet, komiczka z Niemiec tureckiego pochodzenia Meltem Kaptan, a także ponad 60-osobowa włoska grupa największych gwiazd telewizji, kina, kabaretu i satyry. To między innymi Lino Banfi, Massimo Boldi, Enrico Brignano, Geppi Cucciari, Cristian De Sica, Emanuela Fanelli, Nino Frassica, Gene Gnocchi, Luciana Littizzetto, Valerio Lundini, Silvio Orlando, Carlo Verdone.

Zaproszeni Amerykanie to między innymi Stephen Colbert, Jimmy Fallon, Whoopi Goldberg, Chris Rock i Conan O’ Brien.

Jedyna Polka to Dorota Łoskot-Cichocka, absolwentka Wydziału Grafiki na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w Pracowni Książki i Ilustracji prof. Janusza Stannego, autorka ilustracji do kilkudziesięciu książek i podręczników dla dzieci. Wydała także kilka książek, w tym „Biblia. Słowo blisko ciebie” i „Idziemy za Tobą” oraz serię „Czytam sobie” o przygodach psa Fafika.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo