Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Karol III weźmie udział w paradzie urodzinowej. Pojedzie karetą

Król Wielkiej Brytanii Karol III weźmie udział w Trooping the Colour, zaplanowanej na 15 czerwca paradzie wojskowej połączonej z przeglądem wojska odbywającej się z okazji oficjalnych urodzin monarchy – poinformował Pałac Buckingham.

Król Karol III
HM Government, OGL 3 - Wikimedia Commons

 75-letni Karol III, który również przechodzi leczenie w związku z nowotworem i dopiero w kwietniu wrócił do udziału w wydarzeniach publicznych, nie będzie jednak prowadził inspekcji wojska konno, jak to było w ubiegłym roku, lecz siedząc w karecie.

W paradzie odbywającej się tydzień wcześniej, będącej próbą generalną przed Trooping the Colour, nie będzie uczestniczyć natomiast jego synowa, księżna Kate. Ponieważ sprawuje ona honorowe dowództwo nad Gwardzistami Irlandzkimi, jednym z regimentów Brytyjskiej Armii, od pewnego czasu spekulowano, że przy okazji tego właśnie wydarzenia powróci ona do publicznej aktywności, którą wstrzymała w związku z wykryciem u niej nowotworu.

Nie wiadomo na razie, czy żona następcy tronu, księcia Williama weźmie udział w samej Trooping the Colour, którą zazwyczaj obserwują wszyscy wykonujący obowiązki członkowie rodziny królewskiej. Gdy w styczniu poszła do szpitala na zabieg jamy brzusznej - kiedy jeszcze nie było wiadomo o jej nowotworze - informowano, że nie będzie brać udziału w żadnych wydarzeniach publicznych co najmniej do Wielkanocy. W zeszłym tygodniu Pałac Kensington przekazał, że nie należy się tego spodziewać do czasu, gdy zgodę na to wyrażą lekarze.

Trooping the Colour to najważniejszy element oficjalnych urodzin brytyjskich monarchów, które z racji m.in. lepszej pogody są zawsze obchodzone w czerwcu. W uroczystości bierze udział ponad 1400 żołnierzy z ceremonialnych jednostek brytyjskiej armii, 200 koni i 400 członków orkiestr wojskowych, którzy po przeglądzie wojska dokonywanym przez monarchę na defiladowym placu Horse Guards Parade wracają do Pałacu Buckingham.

 



Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo