Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Karnawał w Wenecji - czas start! I to z takim rozmachem, jak przed pandemią. Atrakcji nie zabraknie

Tysiąc imprez i występy setek artystów - taki jest program rozpoczynającego się w sobotę karnawału w Wenecji. Po raz pierwszy od początku pandemii przed prawie trzema laty odbędzie się on bez żadnych ograniczeń czy restrykcji sanitarnych i znów z wielkim rozmachem.

pixabay

Wszystko będzie "na żywo" na "najpiękniejszym karnawale na świecie albo przynajmniej jednym z najpiękniejszych" - powiedział burmistrz Luigi Brugnaro.

"Chcemy - dodał - żeby we wszystkich miejscach panował klimat zabawy".

Cykl imprez - koncertów, występów, pokazów, zabaw pod gołym niebem - które potrwają do 21 lutego, rozpocznie w sobotni wieczór sugestywny spektakl na Canal Grande, zatytułowany "Original dreamers". Kilkudziesięciu artystów - tancerzy i akrobatów w strojach z mistrzowskich weneckich pracowni - wystąpi na ruchomej scenie na wodzie.

W pierwszy weekend odbędą się też spektakle commedia dell’arte.

Zapowiedziano również "karnawał smaku". We wszystkich restauracjach i innych lokalach, uczestniczących w tej inicjatywie, przygotowane zostanie jedno specjalne danie na tę okazję.

Władze i organizatorzy karnawału zachęcają wszystkich do aktywnego udziału. To najważniejsza zmiana po tym, gdy w 2020 roku zabawa została nagle przerwana z powodu fali zakażeń koronawirusem, w 2021 roku odbyła się wyłącznie zdalnie, a przed rokiem pod znakiem restrykcji.

W tym roku imprezy odbędą się na wodzie i nad wodą, na placach i w zamkniętych pomieszczeniach. Nie zabraknie tradycyjnego konkursu na najpiękniejszą maskę. Młodzież będzie mogła tańczyć w wielkiej dyskotece, a miłośnicy teatru obejrzą liczne spektakle.

W dniach masowego najazdu turystów z wielu krajów część miejsc w weneckim Arsenale, gdzie prezentowane będą sztuki teatralne, zarezerwowano dla mieszkańców Wenecji.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo