Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Dzień Made in Italy. Jest nowe święto we Włoszech

Poniedziałek obchodzony jest po raz pierwszy we Włoszech jako krajowy Dzień Made in Italy, którego celem jest podkreślenie znaczenia tradycji, rodzimej produkcji i jej promocja; od specjałów kuchni do luksusowej mody i przemysłu. Na dzień ten wybrano rocznicę urodzin Leonarda da Vinci.

Flaga Włoch
StockSnap - pixabay.com

We Włoszech jest Ministerstwo ds. firm i Made in Italy, a od przyszłego roku szkolnego w liceach będą też klasy o takim profilu.

Kolejną inicjatywą na rzecz obrony tego, co włoskie, jest Dzień Made in Italy, ustanowiony na mocy ustawy z inicjatywy rządu Giorgii Meloni.

Hasła tego dnia to: „tożsamość, innowacja, edukacja i internacjonalizacja” - wyjaśnił szef resortu ds. firm i Made in Italy Adolfo Urso. Dodał, że dzień ten został ogłoszony, by zaznaczyć wartość krajowej produkcji, promować ją i jej bronić uznając także jej znaczenie społeczne.

“To dziedzictwo tożsamości, nie tylko marka, ale nasza wizytówka na świecie”- powiedział minister. „Chcemy – stwierdził - pokazać włoskie doskonałości”.

„Made in Italy to nie model produkcji, ale styl życia”- oświadczył Urso.

W całym kraju i za granicą odbędzie się kilkaset inicjatyw promujących włoskie produkty i artykuły oraz tradycje. Wydarzenia te potrwają do końca kwietnia. Zapowiedziano wystawy, koncerty, laboratoria, warsztaty kulinarne i wizyty w fabrykach.

W Rzymie zainaugurowana zostanie wystawa „Lustro włoskiej doskonałości”, na której zaprezentowana będzie moda, biżuteria, a także żywność, oferta turystyczna, motoryzacyjna i żeglarska.

W Mediolanie można będzie zobaczyć ekspozycję „Geniusz włoskiego designu”.

W związku z tym dniem federacja włoskiej mody przygotowała vademecum dla firm i klientów w ramach walki z podróbkami. Jak poinformowano, celem tej publikacji jest krzewienie odpowiedzialnych zakupów i włoskiego stylu życia poprzez dokonywanie właściwych wyborów.

W obchody Dnia Made in Italy włączyło się też radio i telewizja RAI.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo