Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Grecja wprowadza „mały lockdown”. Zamknięto Akropol

Odpowiadając na falę upałów, które przechodzi przez Grecję, władze podjęły decyzję, że przez część dnia zamknięty dla zwiedzających będzie Akropol w Atenach. W kraju ogłoszono "mały lockdown" - część osób pracuje zdalnie, zamknięte są szkoły. Rano w stolicy temperatura przekracza 30 stopni C.

Akropol
Leonhard_Niederwimmer - pixabay.com

Stanowisko archeologiczne na Akropolu będzie zamknięte w najbardziej upalną część dnia między godz. 12 i 17 (godz. 11-16 w Polsce) - powiadomiło ministerstwo kultury.

Od wtorku w Grecji odczuwalna jest pierwsza w tym sezonie fala upałów, która ma potrwać do czwartku. Termometry mogą pokazać w niektórych częściach kraju ponad 40 stopni.

Jak pisze portal eKathimerini, z uwagi na upał część zatrudnionych w budżetówce może pracować zdalnie. W Atenach w środę i czwartek zamknięte są szkoły.

Dla części kraju wydano pierwsze oficjalne poważne ostrzeżenie pożarowe tego lata. Jest to ostrzeżenie czwartej kategorii w pięciostopniowej skali.

Meteorolodzy prognozują częste i intensywne fale upałów latem w Grecji. W tym roku w kraju zarejestrowano najcieplejszą zimę w historii pomiarów.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Ateny #Grecja #świat #Akropol #upały

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo