Gazeta Polska UJAWNIA: ochroniarz Jaruzelskiego „silnym człowiekiem” Tuska! Czytaj więcej!

Grecja wprowadza „mały lockdown”. Zamknięto Akropol

Odpowiadając na falę upałów, które przechodzi przez Grecję, władze podjęły decyzję, że przez część dnia zamknięty dla zwiedzających będzie Akropol w Atenach. W kraju ogłoszono "mały lockdown" - część osób pracuje zdalnie, zamknięte są szkoły. Rano w stolicy temperatura przekracza 30 stopni C.

Akropol
Leonhard_Niederwimmer - pixabay.com

Stanowisko archeologiczne na Akropolu będzie zamknięte w najbardziej upalną część dnia między godz. 12 i 17 (godz. 11-16 w Polsce) - powiadomiło ministerstwo kultury.

Od wtorku w Grecji odczuwalna jest pierwsza w tym sezonie fala upałów, która ma potrwać do czwartku. Termometry mogą pokazać w niektórych częściach kraju ponad 40 stopni.

Jak pisze portal eKathimerini, z uwagi na upał część zatrudnionych w budżetówce może pracować zdalnie. W Atenach w środę i czwartek zamknięte są szkoły.

Dla części kraju wydano pierwsze oficjalne poważne ostrzeżenie pożarowe tego lata. Jest to ostrzeżenie czwartej kategorii w pięciostopniowej skali.

Meteorolodzy prognozują częste i intensywne fale upałów latem w Grecji. W tym roku w kraju zarejestrowano najcieplejszą zimę w historii pomiarów.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Ateny #Grecja #świat #Akropol #upały

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo