Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Gdzie na majówkę? Polacy stawiają na kraj makaronu i pizzy

Włochy, Hiszpania i Grecja to najpopularniejsze kierunki turystyczne z Polski na tegoroczną majówkę - wynika z danych firmy Ryanair. Zdaniem przewoźnika coraz większą popularnością cieszą się loty na włoskie i greckie wyspy.

lotnisko
Zdjęcie ilustracyjne - Pixabay

Jak poinformował w komunikacie Ryanair, 40 proc. podróżnych z Polski, rezerwujących loty na tegoroczny weekend majowy, wybiera podróż do Włoch. Zdecydowana większość z nich (86 proc.) planuje pojawić się w majówkę na Półwyspie Apenińskim, a pozostałe 14 proc. podróżnych zarezerwowało lot na jedną z włoskich wysp.

Drugie miejsce wśród najchętniej rezerwowanych kierunków z Polski zajęła Hiszpania, gdzie na majowy weekend planuje polecieć 23 proc. osób z Polski. Trzecim najpopularniejszym kierunkiem majówkowych wyjazdów wypoczynkowych jest Grecja, gdzie wybiera się 9 proc. podróżnych; 45 proc. z nich zarezerwowało podróż na jedną z greckich wysp.

"Obserwujemy stałe zainteresowanie polskich podróżnych kierunkami takimi jak Włochy i Hiszpania, zwłaszcza podczas długich weekendów, takich jak majówka. (...) Widzimy rosnące zainteresowanie kierunkami wyspiarskimi (...)"

- wskazano w komunikacie Ryanair.

Nieznacznie mniej podróżnych niż do Grecji planuje wyjechać na majówkę do Francji, która zajęła czwarte miejsce (8 proc. wyjazdów).

Jak wskazano, źródłem danych jest system rezerwacyjny linii Ryanair i rezerwacje na dni 26.04 - 06.05.2024.

Irlandzka linia lotnicza Ryanair operuje obecnie z 13 lotnisk w Polsce, z których na sześciu ma swoje bazy operacyjne z łącznie 42 samolotami. Według przedstawionych danych w tym roku przewoźnik planuje obsłużyć w naszym kraju ponad 18,5 mln pasażerów, o 10 procent więcej niż przed rokiem.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo