Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Donald Trump obchodzi 78. urodziny. Jest drugim najstarszym kandydatem na prezydenta USA

Były prezydent USA Donald Trump obchodzi w piątek 78. urodziny. Ubiegający się o ponowną kadencję lider Republikanów jest drugim po 81-letnim Joe Bidenie najstarszym kandydatem do prezydentury w historii Stanów Zjednoczonych.

Donald Trump
zdj. ilustracyjne - pixabay.com

Urodziny byłego prezydenta już w czwartek fetowali republikańscy kongresmeni i senatorzy, z którymi Trump spotkał się pod Kapitolem. Podczas spotkania z członkami Izby Reprezentantów, politycy odśpiewali mu "Happy Birthday" i zaprezentowali tort na jego cześć. W piątek wieczorem weźmie natomiast udział w imprezie urodzinowej organizowanej przez klub jego sympatyków i darczyńców, Club 47 w Palm Beach na Florydzie.

Sam Trump starał się publicznie nie podkreślać swojego wieku, zaś gdy podczas wiecu w Las Vegas piosenkę urodzinową zaśpiewali mu jego fani, przyznał że "w pewnym momencie nie chce się już słyszeć Happy Birthday" i że wolałby udawać, że ten dzień nie istnieje.

Trump jest drugim po Bidenie najstarszym kandydatem na prezydenta USA i niezależnie, kto wygra listopadowe wybory, pobije rekord pod względem wieku w momencie objęcia urzędu. Kiedy Biden obejmował urząd w styczniu 2021 r., miał 78 lat i 61 dni. Jeśli Trump wygra, w dniu inauguracji będzie miał 78 lat i 219 dni. Biden będzie miał natomiast 82 lata i 61 dni.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo